rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Ibalgin GEL 100g

Ibalgin GEL 100g

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miestnych prejavov reumatických aj nereumatických bolestivých stavov pohybového ústrojenstva....

Zobraziť celý popis

Zvoľte želaný variant:

 • 100g
Doprava zadarmo pri nákupe nad 28,90 €
 • Som spokojná s rýchlym doručením, dobrá komunikácia s obchodom.
  Doporučujem
 • Doručenie do 12 hodín od objednania v noci.uzasne.
 • lieky ktoré iné lekárne nemajú
 • skvelá rýchlosť doručenia, super ceny
 • super
 • Hneď na druhý deň som ich mala
 • Rýchlosť doručenia
  Veľký výber produktov
 • Nakoľko som spokojný, odporúčam všetkým aby využívali v max. miere Vaše služby.
 • Tovar prisiel rychlo,do alza boxu,vsetko sedelo,vyhodna cena
 • Spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Ibalgin GEL (dermálny gél, balenie 100 g)

Po účasti na nejakom druhu namáhavej fyzickej aktivity, najmä takej, akú vaše telo bežne nezažíva, je úplne normálne cítiť sa ubolene. Ak vám však bolesť bráni vykonávať každodenné činnosti, to už môže hraničiť s preťažením kĺbov, svalov, vyvrtnutím, natiahnutím či iným zranením. Úľavu vám prinesie Ibalgin GEL dermálny gél.

Prečo ma bolia nohy?

Bolesť je výsledkom signálu, ktorý vysielajú nervy do mozgu. Tento signál môže mať funkciu upozornenia, alarmu, že sa niečo deje. Každý, koho často trápi bolesť - väčšia či menšia, v nohách, rukách či chrbte - by mal odstrániť jej príčinu alebo vyhľadať pomoc lekára, pretože neliečená akútna bolesť obvykle prechádza do chronickej a tá sa lieči oveľa komplikovanejšie.

Nohy spolu s chrbticou majú obzvlášť ťažkú úlohu. Celý život nesú celú váhu nášho tela. Akékoľvek poškodenie v dôsledku choroby alebo zranenia tak dokáže ovplyvniť jeho schopnosť hýbať sa. Bolesť kolena a bolesť nôh celkovo (neprekvapivo) býva sťažnosťou číslo 1 u lekára. Hneď za nimi ide bolesť ramena, bolesť krížov i jedna špecialitka. Bolesť päty - kliatba modernej doby.

Čo mohlo spôsobiť bolesť päty?

Za bolesti nôh a zvlášť za bolesť päty môžeme spravidla „poďakovať" módnym trendom. Príliš vysoká obuv, obuv s tenkou podrážkou neposkytujúca oporu (napríklad balerínky, žabky), topánky s úzkou špicou, obuv nezodpovedajúca veľkosti alebo druhu športu, to sú bežné chyby, ktoré nás k nej dovedú. Dokonca aj opačný extrém, opotrebované (vyšľapané) topánky, dokážu priveľmi namáhať pätovú kosť a spojené tkanivá. Nosenie nevhodnej obuvi vás môže doviesť k plantárnej fasciitíde, problémom s metatarzálnymi kosťami, ostrohám na pätách, bolesti Achillovej šľachy a radu iných problémov. Ale veľmi trpia i vaše kĺby. Ak chodidlo nemá oporu a stabilitu, každý náraz a každé pošmyknutie nesú kĺby tvrdo. Niet divu, že potrebujú Ibalgin GEL.

Ibalgin gél - Natrite to bolesti
Na bolesť kĺbov je špecialistom Ibalgin Duo Effect

Je na kĺby a boľavé päty lepší Ibalgin GEL alebo Ibalgin KRÉM?

Pri bolesti kĺbov s opuchom, alebo aj iných bolestiach, môže poskytnúť úľavu nesteroidný protizápalový liek Ibalgin GEL dermálny gél. Ibuprofén, hlavná účinná látka, je navlas tá istá. Ibuprofén tlmí bolesť kĺbov i svalov a potláča zápal. Rozdielom je iba nosič tejto látky a individuálny pocit toho, kto si liek natiera. Niekomu je príjemnejší krém, inému gél, no malo by to byť v zásade jedno.

Otázkou, ktorá forma je lepšia, sa už vedci v nedávnej minulosti zaoberali. Počas 2 týždňov liečby osteoartritídy týmito formami, dávali svojim pacientom vypĺňať dotazník a dospeli k zaujímavým záverom. Použitie gélovej formy ibuprofénu pacienti spájali s väčším klinickým zlepšením.*

Je otázne, či by prieskum dopadol podobne aj v prípade, že by lieky nasadili v terapii ochorenia svalov alebo šliach. Tu v procese rekonvalescencie značne pomáha i teplo a masáž, na ktorú je lepší krém. Pri zápalových ochoreniach kĺbov však niektorí ľudia môžu viac oceniť pocitovo chladivý účinok gélu.


*I. Coskun Benlidayi, N. Gokcen, S. Basaran - Comparative short-term effectiveness of ibuprofen gel and cream phonophoresis in patients with knee osteoarthritis. Rheumatol Int. 2018

Na čo všetko je Ibalgin GEL dobrý?

 • Na miestnu liečbu zápalov kĺbových puzdier, zápalov šliach a svalových úponov,
 • Na lokálnu liečbu pri ochoreniach reumatického pôvodu,**
 • Všeobecne pri bolestivých stavoch,
 • Pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov,
 • Pri povrchových ochoreniach žíl.**

Ibalgin GEL je skvelý aj na liečbu poúrazových stavov a následkov športových úrazov:

1. opuchy, pomliaždenia, zápaly žíl**

2. podvrtnutie kĺbu a podobné zranenia

3. poranenia mäkkých častí kĺbov


**Pri zápalových reumatických a žilových ochoreniach vhodnosť používania tohto lieku konzultujte s lekárom.

Po gélovej forme či krémovej forme môžete siahnuť aj pri celkovej liečbe tabletami, pretože liečivo nanesené na kožu pôsobí lokálne. Teda iba tam, kde ho aplikujete. Gél môžete v prípade potreby kombinovať napríklad s tabletami Ibalgin.

Ako si pohotovo uľaviť od bolesti?

Ak lekár neprikáže iný postup, dospelí a dospievajúci od 12 rokov si na postihnuté miesto a jeho okolie nanesú prúžok gélu o dĺžke 4 – 10 cm (v závislosti od veľkosti postihnutej plochy) a potom ho jemne vtrú do pokožky. Aplikáciu možno zopakovať 3 - 4x denne v časových odstupoch 3 - 4 hodín.

Ibalgin GEL býva i odporúčanou súčasťou liečby ochorení žíl a zápalových ochorení reumatického pôvodu (s dĺžkou liečby spravidla počas 2 až 3 týždňov). O vhodnosti tohto lieku sa poraďte s lekárom.

Hoci je Ibalgin GEL liekom proti bolesti, nepatrí na otvorené rany ani narušený alebo podráždený povrch kože, sliznice, do úst či očí.
Nemá sa aplikovať ani deťom a mladistvým do 12 rokov.
Bez ohľadu na to, na aký problém ste si Ibalgin GEL zvolili, ak príznaky neustúpia do 7 dní, alebo ak sa bolesť zintenzívni, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Gél nikdy nepoužívajte bez vedomia a súhlasu lekára dlhšie ako 14 dní.
Ak chcete aplikovať liek a ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa s lekárom. Zvlášť poslednom trimestri tehotenstva by Ibalgin mohol spôsobiť krvácanie.
Liek Ibalgin GEL dermálny gél obsahuje propylénglykol.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku.


Ibalgin DUO EFFECT - úspešný súrodenec gélu

Spadli ste, alebo ste sa riadne udreli? Ak je vaša bolesť silná a nemáte otvorenú ranu, zvážte na bolesť nasadiť dermálny krém Ibalgin DUO EFFECT. Krém je vhodný na liečbu poúrazových stavov a následkov športových úrazov, ako sú krvné podliatiny, opuchy, podvrtnutie kĺbu i poranenie mäkkých častí kĺbov. Bráni tvorbe krvných zrazenín, lieči zapálené žily a urýchľuje vstrebávanie modrín.

Na bolesť a opuch mazane - Ibalgin Duo Effect
Hmotnosť 0.129 kg
Forma

Gél/Krém/Masť

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Ibalgin GEL 100g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať