rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo kanakinumab, monoklonálnu protilátku, ktorá patrí do farmakoterapeutickej skupiny inhibítorov interleukínu. Blokuje aktivitu látky označovanej ako interleukín-1 beta (IL-1 beta) v tele, ktorá sa v nadmernom množstve vyskytuje pri zápalových ochoreniach. Liek sa používa na liečbu:

 • periodických syndrómov súvisiacich s kryopyrínom. Liek sa používa u osôb na liečbu nasledujúcich autoimunitných chorôb, ktoré sú súhrnne známe ako periodické syndrómy súvisiace s kryopyrínom (Cryopyrin-Associated Periodic Syndromes, CAPS):
  • Muckleov-Wellsov syndróm (MWS),
  • multisystémová zápalová choroba novorodencov (NOMID), označovaná aj chronický neurologický, kožný a kĺbový syndróm u detí (CINCA),
  • ťažké formy familiárneho chladového autoinflamačného syndrómu (FCAS) / familiárnej chladovej urtikárie (FCU), prejavujúcej sa príznakmi a prejavmi presahujúcimi kožný exantém (vyrážka) typu urtikárie (žihľavky) vyvolanej chladom.
 • systémovej juvenilnej idiopatickej artritíde (SJIA). Liek sa používa na liečbu aktívnej systémovej juvenilnej idiopatickej artritídy u pacientov vo veku 2 rokov a starších, ak iné druhy liečby dostatočne neúčinkovali. Liek sa môže používať samostatne alebo v kombinácií s metotrexátom.
 • dnavej artritídy. Liek sa používa u dospelých na liečbu príznakov častých záchvatov dnavej artritídy, ak iné druhy liečby dostatočne neúčinkovali.

Viac na adc.sk

Použitie:

Liečbu má začať a viesť odborný lekár so skúsenosťami v diagnostike a liečbe CAPS. Po náležitom zaškolení o správnej injekčnej technike si pacienti môžu liek podávať sami. Podáva sa každých 8 týždňov ako jednorazová dávka subkutánnou injekciou (vpichuje sa krátkou ihlou do tukového tkaniva tesne pod kožou). Odporúčaná dávka lieku je 150 mg u pacientov s telesnou hmotnosťou > 40 kg a 2 mg/kg u pacientov s telesnou hmotnosťou ≥ 15 kg a ≤ 40 kg.  Ak sa uspokojivá klinická odpoveď (vymiznutie exantému a iných generalizovaných symptómov zápalu) nedosiahne 7 dní po začatí liečby, možno zvážiť druhú dávku lieku – 150 mg alebo 2 mg/kg. Ak sa následne dosiahne úplná odpoveď na liečbu, má sa dodržiavať zintenzívnený režim dávkovania 300 mg a 4 mg/kg. Nie sú žiadne skúsenosti s dávkami > 600 mg každých 8 týždňov. Klinické skúsenosti s dávkovaním v intervaloch kratších ako 4 týždne sú obmedzené. Liek sa neodporúča užívať u detí mladších ako 4 roky alebo s telesnou hmotnosťou nižšou ako 15 kg kvôli chýbajúcim klinickým údajom. U pacientov starších ako 65 rokov sú obmedzené, preto sa odporúča opatrnosť. U pacientov s poškodením funkcie obličiek nie je potrebná úprava dávkovania. Ženy majú používať spoľahlivú antikoncepciu počas liečby a počas 3 mesiacov od poslednej dávky. Ženy, ktoré sú tehotné alebo chcú otehotnieť, preto majú byť liečené len po dôkladnom zhodnotení prínosu a rizika liečby. Rozhodnutie, či dojčiť počas liečby
má urobiť lekár len po dôkladnom zhodnotení prínosu a rizika liečby.

 

Forma pre RX

Prášok na injekčný roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800