rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek patrí do skupiny silných liekov proti bolesti nazývaných ópioidy. Ópioidy účinkujú tak, že blokujú signály bolesti vysielané do mozgu. Liek účinkuje veľmi rýchlo a používa sa na zmiernenie prelomovej bolesti u pacientov s nádorovým ochorením, ktorých bežná bolesť sa už lieči ópioidmi. Prelomová bolesť je ďalšia, náhle vznikajúca bolesť, ktorá sa objavuje aj napriek užívaniu obvyklých ópioidových liekov proti bolesti. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Liečbu má iniciovať a mať pod dohľadom lekár, ktorý má skúsenosti s manažmentom liečby ópiodmi.

Úvodná dávka je 50 µg aplikovaná do jednej nosovej dierky. Ak je potrebná titrácia na vyššiu dávku, použije sa rozsah dostupných síl lieku (50, 100, 200 µg). Ak sa nedosiahne dostatočná analgézia, môže sa podať opakovaná dávka s rovnakou silou, avšak najskôr po 10 minútach. Dávka sa má individuálne titrovať až po optimálnu dávku, ktorá zabezpečuje dostatočnú analgéziu pri tolerovateľných nežiaducich účinkoch (pokyny pre titráciu dávky sú uvedené v SPC, časť 4.2). Zvyšovanie dávky má byť postupné a pod dohľadom lekára. Je nutné počkať aspoň 4 hodiny pred aplikáciou lieku kvôli ďalšej epizóde prelomovej bolesti počas titračnej aj udržiavacej liečby.
Maximálna denná dávka: liečba maximálne 4 epizód prelomovej bolesti, každá maximálne dvomi dávkami s odstupom aspoň 10 minút.

Spôsob použitia

Pred prvým použitím sa musí nosový sprej stláčať až do prvého objavenia sa jemnej hmly. Zvyčajne sú potrebné 3 až 4 vystreknutia nosového spreja. Ak sa liek nepoužil dlhšie ako sedem dní, je potrebné pred použitím prvej dávky vystreknúť z nosového spreja jeden krát do odpadu. Liek je určený na aplikáciu do nosa. Pri aplikácii by mal pacient sedieť alebo stáť. Sprej sa drží vo vzpriamenej polohe, mierne sa nakloní hlava dopredu, prstom sa uzatvorí jedna nosová dierka a špička spreja sa vsunie do druhej nosovej dierky. Dávkovač sa 1x rýchlo stlačí a zároveň sa vdýchne nosom. Po každom použití je potrebné vyčistiť zakončenie (špičku) nosového spreja.

Upozornenie

Liek sa nemá používať počas tehotenstva, ak to nie je jednoznačne nevyhnutné. Liek sa neodporúča používať na začiatku ani počas pôrodu, pretože fentanyl spôsobuje útlm dýchania u plodu a u novorodenca.
Fentanyl prechádza do materského mlieka a môže spôsobiť u dojčeného dieťaťa sedáciu a útlm dýchania. Liek sa nemá používať u dojčiacich žien a dojčenie sa nemá opätovne začať aspoň 5 dní po poslednom podaní fentanylu.
U detí a dospievajúcich do 18  rokov bezpečnosť a účinnosť lieku neboli stanovené.
Ak sa u pacienta už nevyskytujú epizódy prelomovej bolesti, liečba uvedeným liekom sa má okamžite ukončiť. Liečba trvalej základnej bolesti má pokračovať podľa predpisu.
U pacientov so stredne ťažkým až ťažkým poškodením funkcie pečene a/alebo obličiek sa má liek podávať s opatrnosťou.
Pri opakovanom podávaní ópioidov sa môže vyvinúť tolerancia alebo fyzická/psychická závislosť.
Súbežnému používaniu nosových dekongestív sa odporúča vyhnúť.
Počas liečby sa môže vyskytnúť ospalosť, závrat, poruchy videnia, preto pacientov treba upozorniť, aby v takomto prípade neviedli vozidlo a neobsluhovali stroje.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Nosová roztoková aerodisperzia

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800