rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo flukonazol, ktoré patrí medzi antimykotiká.

Liek sa používa na liečbu, alebo prevenciu (predchádzanie) ochorení vyvolaných mikroskopickými hubami:

 • Akútna alebo rekurentná (opakujúca sa) vaginálna kandidóza
 • Kandidózy slizníc (ústa, hltan, pažerák)
 • Kožné infekcie
 • Systémové kandidózy postihujúce vnútorné orgány tela
 • Kryptokokóza (kvasinkové ochorenie spôsobené zvyčajne kontaktom s vtákmi), vrátane pľúcnej a kožnej infekcie a kryptokoková meningitida (zápal mozgových plien). U pacientov s AIDS ako udržiavacia liečba na predchádzanie kryptokokovej infekcie
 • Prevencia hubových infekcií u pacientov s oslabeným imunitným systémom a pri rizikách po chemoterapii alebo rádioterapii

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy 

Dospelí
Vaginálna kandidóza: 150 mg jednorazovo.

Orofaryngeálna kandidóza: 50 mg 1x denne 7-14 dní. Liečba nemá presiahnuť 14 dní okrem ťažko imunokompromitovaných pacientov.

Atrofická orálna kandidóza: 50 mg 1x denne 14 dní.

Ezofagitída, neinvazívne bronchopulmonálne infekcie, mukokutánna kandidóza a kandidúria: 50 mg 1x denne 14-30 dní. Denná dávka sa môže zvýšiť na 100 mg v prípadoch mimoriadne závažných kandidových infekciách sliznice.

Tinea pedis, Tinea cruris, Tinea corporis, Tinea versicolor a kožné kandidové infekcie: 50 mg 1x denne 2 až 4 týždne. Tinea pedis môže vyžadovať liečbu 6 týždňov. Dĺžka liečby 6 týždnov sa nemá prekročiť.

Kandidémia, diseminovaná kandidóza a invazívne kandidové infekcie: Úvodná dávka je 400 mg 1. deň a následne dávka 200 mg 1x denne. Ak je potrebné, dávka sa môže zvýšiť na 400 mg 1x denne.

Kryptokoková meningitída a iné kryptokokové infekcie: Úvodná dávka je 400 mg 1. deň a následne 200 mg – 400 mg 1x denne. Dĺžka liečby je zvyčajne 6 až 8 týždňov.

Prevencia relapsu u pacientov s AIDS po úvodnej liečbe: Odporúča sa dlhodobé podávanie 100 mg – 200 mg 1x denne.

Prevencia hubovitých infekcií u imunokompromitovaných pacientov rizikových pre neutropéniu vyvolanú cytotoxickou chemoterapiou alebo rádioterapiou: 50 mg – 400 mg 1x denne. Vysoko rizikovým pacientom (pacienti po transplantácii kostnej drene) sa odporúča dávka 400 mg 1x denne. Podávanie lieku by malo začať niekoľko dní pred očakávanou neutropéniou a pokračovať 7 dní po dosiahnutí počtu neutrofilov nad 1000 / mm3.

Deti staršie ako štyri týždne
Kandidóza sliznice: 3 mg/kg telesnej hmotnosti 1x denne. 1. deň sa môže podať úvodná dávka 6 mg/kg na rýchlejšie dosiahnutie stabilizovaného stavu.

Systémová kandidóza a kryptokokové infekcie: 6 mg – 12 mg/kg telesnej hmotnosti 1x denne, v závislosti od závažnosti infekcie.

Prevencia hubovej infekcie u imunokompromitovaných pacientov rizikových v dôsledku indukovanej neutropénie: 3 mg – 12 mg/kg telesnej hmotnosti v závislosti od hĺbky a trvania neutropénie.

Pacienti s poškodenou funkciou obličiek
Pre jednorazovú liečbu nie je potrebná zmena dávkovania. V prípade viacnásobného podávania, 1. a 2. deň sa podáva normálna dávka. Ak je klírens kreatinínu medzi 21 ml/min – 40 ml/min, tak sa podáva 1/2 normálnej dávky 1x denne, alebo sa predĺži dávkovací interval na každé 2 dni.
Ak je klírens kreatinínu 10 ml/min – 20 ml/min, tak sa podáva 1/3 normálnej dávky 1x denne, alebo sa dávkovací interval predĺži na každé 3 dni.
Hemodialyzovaní pacienti by mali užívať jednu dávku po každej dialýze.

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú celé, bez rozhryznutia, v pravidelných časových intervaloch, nezávisle od jedla. Zapijú sa malým množstvom vody. 

Upozornenie

Tehotné ženy liek nemajú užívať.
Dojčiacim ženám sa liek užívať neodporúča.
V reprodukčnom veku sa liek nemá užívať u žien, ak sa nepoužije adekvátna kontracepcia.
Pre deti mladšie ako štyri týždne nie je vhodná kapsulová lieková forma.
U starších pacientov nie je potrebná zmena dávkovania, pokiaľ nie je prítomné poškodenie obličiek (klírens kreatinínu < 40 ml/min).
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tvrdá kapsula

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800