rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje menotropín a ľudský choriogonadotropín (hCG). Používa sa:

 • na vyvolanie ovulácie u žien, u ktorých nedochádza k ovulácii a ktoré nereagovali na inú liečbu (klomiféniumcitrátom).
 • na podporu vývoja niekoľkých folikulov (a teda niekoľkých vajíčok) u žien, ktoré podstupujú liečbu neplodnosti.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

1 ml roztoku získaného po rekonštitúcii prášku obsahuje 150 IU aktivity ľudského folikuly stimulujúceho hormónu (FSH) a 150 IU aktivity ľudského luteinizačného hormónu (LH). Na zvýšenie celkovej aktivity LH bol pridaný ľudský choriogonadotropín (hCG).

Nemožno stanoviť jednotnú dávkovaciu schému. Dávka sa má preto upraviť individuálne, v závislosti od odpovede ovárií. To si vyžaduje ultrazvukové vyšetrenie a môže zahŕňať aj monitorovanie hladín estradiolu.

Ženy s anovuláciou:
Liek sa podáva denne. U menštruujúcich pacientok by sa malo s liečbou začať počas prvých 7 dní menštruačného cyklu.  Obvyklé dávkovanie sa zahajuje pri 75 –150 IU FSH na 1 deň a dávka sa postupne zvyšuje podľa potreby o 37,5 IU (až po 75 IU, v intervaloch 7 až 14 dní), denná dávka sa následne udržiava. Denná dávka FSH nesmie prevýšiť 225 IU.
Ak pacientka nemá primeranú reakciu po 4 týždňoch liečby, cyklus treba vynechať a v ďalšom cykle použiť vyššiu počiatočnú dávku ako v predchádzajúcom.
Ak sa dostaví ideálna reakcia, je potrebné podať jednu injekciu 5000 IU – 10000 IU hCG 24 – 48 hodín po poslednej injekcii. Pacientke treba odporučiť pohlavný styk v deň injekcie a v nasledujúci deň, prípadne možno vykonať vnútromaternicovú insemináciu.

Ženy podstupujúce ovariálnu stimuláciu na indukciu vývoja viacerých folikulov – ako súčasť metód asistovanej reprodukcie:
Zvyčajný protokol - liek sa začína podávať približne 2 týždne po začatí liečby agonistom a potom sa pokračuje v oboch liečbach, až kým sa nedosiahne primeraný vývoj folikulov. Napríklad po dvoch týždňoch znižovania činnosti hypofýzy agonistom sa počas prvých dní 5-7 podáva 150 až 225 IU lieku. Dávka sa potom upraví v závislosti od odpovede ovárií.
Alternatívny protokol - podávanie 150 až 225 IU lieku denne, ktoré sa začína na 2. alebo 3. deň cyklu. Liečba pokračuje dovtedy, kým sa nedosiahne primeraný vývoj folikulov (stanoví sa sledovaním koncentrácií estrogénu v sére a/alebo ultrazvukovým vyšetrením) s dávkou upravenou podľa odpovede pacientky (zvyčajne nie vyššou ako 450 IU denne). Primeraný vývoj folikulov sa spravidla dosiahne približne na 10. deň liečby (v rozmedzí od 5 do 20 dní).
Ak sa dostaví ideálna reakcia, je potrebné podať jednu injekciu 5000 IU – 10000 IU hCG 24 – 48 hodín po poslednej injekcii.
Odber oocytu sa vykoná o 34 – 35 hodín.

Spôsob použitia

Liek sa podáva ako injekcia pod kožu (subkutánne podanie) alebo do svalu (intramuskulárne podanie). Prášok sa má rekonštituovať tesne pred použitím s priloženým rozpúšťadlom
Pri intramuskulárnom podaní vyškolený zdravotnícky pracovník pripraví a následne podá liek do bočnej strany stehna alebo do sedacieho svalu.
Subkutánne injekcie (aplikácia pod kožu) si môže pacientka podávať sama za predpokladu, že bude presne dodržiavať pokyny a odporúčania lekára. Miesta subkutánneho podania sa musia striedať, aby sa zabránilo lipoatrofii. Zvyčajnými miestami aplikácie sú stehno a spodná časť brucha pod pupkom. Na prevenciu bolestivých vpichov a na minimalizáciu vytekania roztoku z miesta podania injekcie sa má podávať pomaly subkutánne.
Každá injekčná liekovka sa má použiť iba raz a injekcia sa má použiť ihneď po príprave. Prášok sa má rekonštituovať tesne pred použitím s priloženým rozpúšťadlom. Po rekonštitúcii musí byť roztok číry a bezfarebný. Je potrebné postupovať podľa pokynov uvádzaných v Písomnej informácii pre používateľku (PIL, príbalový leták).

Upozornenie

Liečba sa začína pod dohľadom lekára, ktorý má skúsenosti s liečbou problémov neplodnosti.
Prvá injekcia sa musí podať pod priamym lekárskym dohľadom. Liek si môžu samy podávať len motivované, zaškolené a dobre informované pacientky.
Liek sa nemá používať počas tehotenstva a dojčenia.
Liek nie je určený na pediatrické použitie.
Liek je kontraindikovaný pri zväčšení ovárií alebo ovariálnych cyst, ktoré nie sú následkom syndrómu polycystických ovárií.
Nesmie sa podávať pri gynekologickom krvácaní z neznámej príčiny.
Nesmie sa podávať pri karcinóme ovárií, maternice alebo prsníkov, nádoroch hypotalamu alebo hypofýzy.
Liek je kontraindikovaný, ak nemožno dosiahnuť účinnú odpoveď.
Liek môže vyvolať závraty, čo treba brať na vedomie pri vedení vozidiel a obsluhe strojov.
Nevykonali sa štúdie kompatibility, preto sa tento liek nesmie miešať s inými liekmi.
Injekčnú liekovku a naplnenú injekčnú striekačku treba uchovávať vo vonkajšej škatuli na ochranu pred svetlom.
Ďalšie upozornenia sú uvedené v SPC časť 4.4.

Forma pre RX

Prášok a rozpúšťadlo na injekčný roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800