rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • dobrá cena
 • Rýchle dodanie
 • Všetko ok..rýchle dodanie
 • Som úplne spokojná s obchodom aj tovarom
 • len dobre
 • úplná spokojnosť a spoľahlivosť
 • Zakazdym velmi rychle dorucenie, promptne vybavenie objednavok. Velka spokojnost. S Dr Maxom sa neda ani porovnat
 • Rýchle vybavenie
 • Tovar doručený rýchlo
 • Super rýchle dodavky
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Sunar Premium 4, pokračovacie mlieko pre batoľatá 700 g

Prirodzene najlepšou voľbou by bolo kŕmiť dieťa od narodenia aspoň do 1 - 2 rokov materským mliekom. Pokiaľ ale dojčenie nie je možné, spoľahnite sa na unikátnu receptúru mlieka Sunar Premium 4. Pokračovacia mliečna dojčenská výživa obsahuje exkluzívnu kombináciu živín, je vhodnou súčasťou zmiešanej stravy pre deti od ukončeného 24. mesiaca a neobsahuje žiadny palmový olej.

Sunar Premium dojčenská výživa najlepšou receptúrou od Sunaru

Prečo je mliečny tuk taký dôležitý a čo má výrobca mlieka Sunar proti palmovému oleju?

Medzi najdôležitejšie nutričné ​​zložky materského mlieka patrí tuk. Typická guľôčka mliečneho tuku obaleného membránou (MFGM) obsahuje mnohé multifunkčné látky. Nesie so sebou najmä rôznorodý súbor proteínov a lipidov a má jednu obzvlášť dôležitú úlohu - pomáha chrániť dojčatá pred infekciou vírusmi, baktériami a prvokmi.1 Tuk zároveň pomáha vstrebávaniu vitamínov rozpustných v tukoch (vitamíny A, D, E a K).

Táto zvláštna a cenná frakcia MFGM ale v bežnej dojčenskej výžive často chýba. Keďže tuk v materskom mlieku tvorí najmä vysoký podiel kyseliny palmitovej, výrobcovia nahradili mliečny tuk z mlieka živočíšneho pôvodu rastlinnými olejmi.2 Z nich prvé miesto zastáva neslávne známy palmový olej. Okrem toho, že obsahuje najviac kyseliny palmitovej, príjemne im znížil náklady na výrobu, pretože je lacný a chutný.

Nahradiť živočíšne tuky rastlinnými sa kvôli komplikovanosti tráviaceho systému napokon neukázalo byť až takou múdrou voľbou. Naviazaním kyseliny palmitovej na vápnik v črevách môže vzniknúť komplex podobný mydlu, po ktorom stolica značne stvrdne.3 Vinou tejto reakcie sa nevstrebe ani dostatok vápnika ani dosť mastných kyselín.4

Prečo si vybrať Sunar Premium?

Milióny ton skleníkových plynov uvoľnených do atmosféry, krutá detská práca, masívne odlesňovanie, to sú iba niektoré z hrôz, ktoré má na rováši sektor produkcie palmového oleja.5 Ak tento neekologický biznis nemienite podporovať, máte o dôvod viac kúpiť svojmu dieťaťu dojčenskú výživu Sunar Premium.

Fosfolipidové zloženie MFGM z hovädzieho mlieka je koniec koncov štrukturálne viac podobné tomu ľudskému. Aj preto sa Sunar nikdy nevzdal svojej pôvodnej receptúry a pokračoval vo svojom viac než 80-ročnom výskume, vďaka ktorému môžu deti vyrásť na výžive Sunar Premium s chuťou a účinkami mlieka s MFGM. Nie na náhradách z lacných rastlinných olejov.

molekula

Najlepšia receptúra Sunar

Receptúra vychádza z viac ako 80 rokov výskumu

tekutá forma - ikona

Plnotučné kravské mlieko

Prirodzene ľahko stráviteľné mlieko pre spokojné bruško6

klimaticke podmienky

Bez palmového oleja

Šetrne k planéte aj k tráveniu vášho dieťatka5,6

pomoc a prevencia

Imunita

(Nielen) vitamín A prispieva k správnej funkcii imunity.6

zdravie mozgu

Mozog

(Nielen) kyselina alfa-linolénová* prispieva k rozvoju mozgu.6

ziarovka

Kognitívne schopnosti6

(Nielen) vitamín C* zvyšuje vstrebávanie železa (prispieva k ich rozvoju)

Sunar Premium 3 - lebo na kvalite záleží

Odhaduje sa, že materské mlieko dodáva dieťatku až 40 – 50 % energie vo forme tuku. Je teda zložené z mastných kyselín. Aby sa však mastné kyseliny vstrebali do čreva, musí sa ako prvý rozložiť triglycerid so zvláštnou „vidlicovou“ štruktúrou, kde kyselina zaberá určité miesto. Vzhľadom na problémové trávenie vieme, že v palmovom oleji toto usporiadanie nie je príliš ideálne.3,4

V detskej výžive Sunar preto palmový olej ani palmový oleín nenájdete. Hlavný zdroj tukov a bielkovín tvorí naozajstné plnotučné mlieko, ktoré - ako určite sami uznáte - chutí oveľa lepšie než nejaký rastlinný olej. A je materskému mlieku podobnejšie. Zložky MFGM použité v receptúre so skutočným mliekom prakticky zvýšili prítomnosť fosfolipidov, sfingolipidov, glykolipidov a glykoproteínov potrebných pri správnom vývoji imunity, kognitívnych a mnohých ďalších funkcií.6

Výhody počiatočnej mliečnej výživy Sunar Premium 4

 • Receptúra Sunar Premium je vyvinutá podľa vzoru materského mlieka a vychádza z viac ako 80 rokov výskumu.
 • Mlieko obsahuje exkluzívnu kombináciu živín prirodzene sa vyskytujúcich i v materskom mlieku a je bez palmového oleja.
 • Mliečny tuk z plnotučného kravského mlieka dodáva výžive lahodnú chuť a deti ho lepšie tolerujú.
 • Dojčenské mlieko Sunar Premium zaisťuje dostatočný prísun dôležitých minerálnych látok a vitamínov.
 • Mlieko je vhodné ako súčasť zmiešanej stravy pre deti od ukončeného 24. mesiaca.
 • Dóza je dostatočne praktická, aby rodičom uľahčila život a umožnila im prípravu pokrmu hoci i jednou rukou držiac dieťa v tej druhej.
Praktická dóza Sunar Premium zjednodušuje prípravu

Ako správne pripraviť porciu dojčenského mlieka Sunar Premium 4?

Krok 1
Krok 2
Krok 3
Sunar Premium 4 od 24. mesiaca s najlepšou receptúrou od Sunaru
Sunar Premium 4 pokračovacia batoľacia mliečna výživa v detailoch

Vekové určenie: pre deti od ukončeného 24. mesiaca

Gramáž: 700 g

Zloženie: Plnotučné mlieko, odtučnené mlieko, laktóza (z mlieka), maltodextrín, slnečnicový olej, slnečnicový olej, repkový olej, koncentrát srvátkovej bielkoviny (z mlieka), kokosový olej, vápenaté soli kyseliny ortofosforečnej, draselné soli kyseliny citrónovej, uhličitan vápenatý, chlorid horečnatý, chlorid sodný, rybí olej, emulgátor (sójový lecitín), L-askorbát sodíka, chlorid cholínu, síran železnatý, askorbylpalmitát, inozitol, síran zinočnatý, L-karnitín, zmes tokoferolov,  nikotínamid, D-pantothenát vápenatý, síran meďnatý, retinyl palmitát, tiamín hydrochlorid, riboflavin, pyridoxín hydrochlorid,  jodid draselný, seleničitan sodný, kyselina listová, fytomenadion, cholekalciferol, D-biotín, síran manganatý, kyanokobalamín.            

Upozornenia

Dojčenie je pre novorodencov, dojčatá i batoľatá najlepší spôsob výživy. Skôr, než sa rozhodnete používať náhradnú mliečnu výživu, alebo prejsť na inú stravu, poraďte sa s detským lekárom. Sunar Premium 4 ako náhradu za dojčenie po posúdení individuálneho rastu a vývoja dieťaťa používajte a iba na radu nezávislých osôb kvalifikovaných v lekárstve, výžive alebo farmácii, alebo iných odborníkov zodpovedných za starostlivosť o matku a dieťa.
Sunar Premium 4 je pokračovacia mliečna batoľacia výživa v prášku.
Tento typ výživy je určený pre výživu dojčiat od ukončeného 24. mesiaca v období odstavovania alebo pokiaľ nemôžu byť dojčené.
Pri kŕmení nenechávajte dieťa bez dohľadu.
Pre zdravie dojčiat a malých detí je dôležité správne dodržiavanie návodu na prípravu, ktorý by ste si vo vlastnom záujme mali prečítať.
Pri nedodržaní návodu alebo nesprávnom skladovaní produktu môže dôjsť k ohrozeniu zdravia dieťaťa.
Po konzumácii mlieka, najmä pred uložením dieťaťa na spánok, dbajte na hygienu jeho ústnej dutiny.


1Ballard O, Morrow AL. Human milk composition: nutrients and bioactive factors. Pediatr Clin North Am. 2013 Feb;60(1):49-74. doi: 10.1016/j.pcl.2012.10.002. PMID: 23178060; PMCID: PMC3586783.
2Brink LR, Lönnerdal B. Milk fat globule membrane: the role of its various components in infant health and development. J Nutr Biochem. 2020 Nov;85:108465. doi: 10.1016/j.jnutbio.2020.108465. Epub 2020 Aug 3. PMID: 32758540.
3Kennedy K, Fewtrell MS, Morley R, Abbott R, Quinlan PT, Wells JCK, Bindels JG. Double-blind, randomized trial of a synthetic triacylglycerol in formula-fed term infants: effects on stool biochemistry, stool characteristics, and bone mineralization. Am J Clin Nutr. 1997;70:920–7.
4Koo, W. W., Hammami, M., Margeson, D. P., Nwaesei, C., Montalto, M. B., & Lasekan, J. B. (2003). Reduced bone mineralization in infants fed palm olein-containing formula: a randomized, double-blinded, prospective trial. Pediatrics, 111(5 Pt 1), 1017–1023. https://doi.org/10.1542/peds.111.5.1017
5WWF - World Wide Fund For Nature - 7 vecí, ktoré treba vedieť o palmovom oleji (online, naposledy zobrazené 25.2.2023)
6Fontecha J, Brink L, Wu S, Pouliot Y, Visioli F, Jiménez-Flores R. Sources, Production, and Clinical Treatments of Milk Fat Globule Membrane for Infant Nutrition and Well-Being. Nutrients. 2020 May 30;12(6):1607. doi: 10.3390/nu12061607. PMID: 32486129; PMCID: PMC7352329.

Hmotnosť 0.9 kg
Forma

Prášok

Výrobca

Značka

Skupina

Deti

Produktový rad

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Sunar Premium 4 mliečna výživa (24+) 700g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800