rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Super spokojna
 • super.rychle dodanie-dobre ceny
 • Nemám.
 • Rýchlosť
 • rýchle dodanie
  priaznivé ceny
 • Som spokojný a odporúčam
 • rýchlosť, cena
 • Výhodné ceny
  Dobrá dostupnosť produktov
  Široká ponuka produktov
  Veľmi rýchle dodanie
  Možnosť doručenia do boxu/packety
  Výhodný vernostný program
  Darček pri nákupe
  Doprava zadarmo pri nákupe nad 10€
  Dobrá komunikácia s obchodom
 • Tentoraz som si dala balík doniesť do Alzaboxu,doteraz som využívala služby kuriéra. Oceňujem rýchlosť dodania aj dobrý výber.
 • Rýchlosť vybavenia objednavky
  Super ceny
  Spoľahlivosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Karvedilol, patrí do skupiny betablokátorov s vazodilatačnou aktivitou. Používa sa na dlhodobú liečbu chronického srdcového zlyhania, vysokého krvného tlaku a chronickej stabilnej angíny pektoris (bolesť na hrudníku vyvolaná a uvoľnená rovnakým mechanizmom). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Esenciálna hypertenzia

Dospelí: odporúčaná úvodná dávka je 12,5 mg 1x denne prvé 2 dni. Potom sa v liečbe pokračuje dávkou 25 mg/deň. V prípade potreby je možné dávku zvýšiť, postupne v dvojtýždňových alebo dlhších intervaloch.
Starší ľudia: úvodná odporúčaná dávka je 12,5 mg 1x denne. Táto dávka v niektorých prípadoch môže byť dostatočná i pri pokračovacej liečbe. V prípade potreby je možné dávku ďalej postupne zvyšovať v dvojtýždňových alebo dlhších intervaloch.
Maximálna jednorazová dávka je 25 mg a maximálna denná dávka je 50 mg.

Chronická stabilná angína pektoris

Dospelí: úvodná dávka je 12,5 mg 2x denne prvé 2 dni. Potom sa v liečbe pokračuje dávkou 25 mg 2x denne. V prípade potreby možno dávku ďalej postupne zvyšovať v dvojtýždenných alebo dlhších intervaloch až na maximálnu odporúčanú celkovú dennú dávku 100 mg, podávanú oddelene v dvoch jednotlivých dávkach (t.j. 2x denne).
Starší ľudia: odporúčaná úvodná dávka je 12,5 mg 2x denne počas 2 dní. Potom liečba pokračuje dávkou 25 mg 2x denne, čo je odporúčaná maximálna denná dávka.

Srdcové zlyhanie

Úvodná dávka je 3,125 mg 2x denne počas prvých 2 týždňov. Dávku je možné postupne zvyšovať v intervaloch najmenej dvoch týždňov až na dávku 6,25 mg 2x denne, potom až na dávku 12,5 mg 2x denne a nakoniec až na 25 mg 2x denne. Dávka má byť zvýšená až na najvyššiu tolerovateľnú hodnotu.
Maximálna dávka pre pacientov s telesnou hmotnosťou < 85 kg je 25 mg 2x denne a pre pacientov s telesnou hmotnosťou > 85 kg je 50 mg 2x denne za predpokladu, že nejde o srdcové zlyhanie ťažkého stupňa. Zvýšenie dávky na 50 mg 2x denne musí byť opatrné a pod starostlivým lekárskym dohľadom.

Renálna insuficiencia: dávka má byť stanovená individuálne pre každého pacienta.

Pečeňová dysfunkcia stredného stupňa: môže byť potrebná úprava dávky.

Pokiaľ bol karvedilol vysadený viac ako dva týždne, musí sa liečba opäť zahájiť dávkou 3,125 mg 2x denne a dávku zvyšovať postupne podľa vyššie uvedených odporúčaní.
Liečba je dlhodobá a v prípade prerušenia liečby sa odporúča postupné znižovanie dávky. Náhle vysadenie môže viesť k akútnemu zhoršeniu stavu pacienta.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, s jedlom (predovšetkým u pacientov s chronickým srdcovým zlyhávaním) a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky alebo slúži na uľahčenie podávania, tablety sa však nesmú hrýzť ani drviť.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa užívanie lieku neodporúča, ak potencionálny prínos pre matku nepreváži potencionálne riziko pre plod/novorodenca. Liečba musí byť ukončená 2-3 dni pred očakávaným pôrodom. Pokiaľ to nie je možné, musí byť novorodenec sledovaný prvé 2-3 dni jeho života.
Počas dojčenia sa užívanie lieku neodporúča.
Užívanie lieku u detí do 18 rokov sa neodporúča.
Pri podávaní lieku starším ľuďom je potrebná zvýšená opatrnosť.
Pri začatí liečby srdcového zlyhania karvedilolom musia byť pacienti stabilizovaní (bez akútneho zlyhávania).
Liek môže maskovať alebo zmierniť príznaky akútnej hypoglykémie.  U diabetikov, ktorým sa liek podáva je nutné pravidelné meranie hladiny glukózy v krvi, zvlášť počas titrácie dávky.
Liek môže maskovať príznaky tyreotoxikózy.
Liek môže zvyšovať citlivosť na alergény a závažnosť anafylaktických reakcií.
Ak má pacient postúpiť anestéziu, musí informovať lekára o užívaní lieku.
Osoby používajúce kontaktné šošovky musia byť upozornené na možnosť zníženej sekrécie sĺz.
Pacient musí dodržiavať aj neliekové opatrenia a mal by si pravidelne kontrolovať (a zapisovať) krvný tlak a tepovú frekvenciu.
Pri užívaní lieku môže byť zhoršená schopnosť vedenia vozidla alebo obsluhy strojov, najmä na začiatku liečby a pri zmene liečby, ako aj pri súčasnom užití alkoholu.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800