rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje cefazolín, patrí do skupiny liekov nazývaných cefalosporíny (špecifická skupina antibiotík). Liek je vo forme prášku na injekčný alebo infúzny roztok a používa sa na liečbu nasledujúcich infekcií vyvolaných mikroorganizmami citlivými na cefazolín:

 • infekcie kože a mäkkých tkanív
 • infekcie kostí a kĺbov

Liek je tiež možné použiť pred operáciou ako ochranu pred pooperačnou infekciou. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí:

Pri infekciách spôsobených vysoko citlivými grampozitívnymi mikroorganizmami je zvyčajná dávka pre dospelých 1 – 2 g/deň rozdelená do dvoch alebo troch rovnakých dávok.
Pri infekciách spôsobených menej citlivými grampozitívnymi a gramnegatívnymi patogénmi je zvyčajná dávka 3 – 4 g/deň rozdelená do troch alebo štyroch rovnakých dávok. Liek môže byť u ťažkých infekcií ako je endokarditída podávaný v dávkach maximálne do 6 g/deň.

Odporúčané dávkovanie na prevenciu pooperačných infekcií pri operáciách zahrňujúcich riziko alebo potenciálne riziko infekcie je:

 • 30 minút až 1 hodinu pred začiatkom operácie sa podáva počiatočná dávka 1 g intravenózne
 • pri dlhšie trvajúcich operáciách (2 hodiny a dlhšie) sa podáva ďalšia dávka 500 mg až 1 g intravenózne počas operácie (nastavenie dávkovania závisí na dobe trvania operácie)
 • po operácii sa podáva dávka 500 mg až 1 g intravenózne každých 6 – 8 hodín po dobu 24 hodín

Pediatrická populácia:

Pri infekciách spôsobených vysoko citlivými grampozitívnymi mikroorganizmami je účinná dávka 25 – 50 mg/kg telesnej hmotnosti rozdelená do dvoch až štyroch dávok za deň.
Pri infekciách spôsobených menej citlivými grampozitívnymi mikroorganizmami a gramnegatívnymi patogénmi sa odporúča maximálne 100 mg/kg telesnej hmotnosti rozdelených na tri alebo štyri rovnaké dávky.

U detí so stredne ťažkou poruchou funkcie obličiek (klírens kreatinínu 40 – 20 ml/min) je dostatočných 25 % normálnej pediatrickej dennej dávky rozdelených do dávok každých 12 hodín.
U detí s ťažkou poruchou funkcie obličiek (klírens kreatinínu 20 – 5 ml/min) je dostatočných 10 % normálnej pediatrickej dennej dávky podávaných každých 24 hodín.

Dĺžka liečby liekom má pokračovať aspoň 2 až 3 dni po vymiznutí horúčky, alebo kým nie je preukázané, že bola odstránená príčina ochorenia.

Spôsob použitia

Liek možno podávať intramuskulárne (do veľkého svalu) alebo intravenózne (priamo intravenózne, intermitentnou infúziou alebo kontinuálnou infúziou). Pred podaním sa prášok musí rozpustiť.
Ďalšie informácie o spôsobe prípravy sú uvedené v SPC (časť 4.2).

Upozornenie

Použitie lieku počas tehotenstva sa neodporúča, pokiaľ to nie je nevyhnutné.
Liek je možné používať počas dojčenia.
Cefazolín sa neodporúča pre použitie u novorodencov a dojčiat do 1 mesiaca veku, pretože bezpečnosť užívania nebola pre túto skupinu doteraz stanovená.
Cefazolín môže negatívne ovplyvniť účinnosť hormonálnej antikoncepcie. Je preto vhodné používať ďalšiu nehormonálnu antikoncepciu.

Cefazolín nesmie rozpúšťať v roztoku lidokaínu pri podaní deťom do 1 roka.
Pri používaní antibiotík sa môže objaviť pseudomembranózna kolitída.
Liek obsahuje sodík. 

Cefalosporíny môžu veľmi zriedkavo viesť k poruchám zrážanlivosti krvi. Pri súčasnom užívaní perorálnych antikoagulancií alebo heparínu vo vysokých dávkach je potrebné sledovať koagulačné parametre.
Po rekonštitúcii má byť liek použitý okamžite.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Prášok na injekčný a infúzny roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800