Filtrovať podľa ceny
0.008.00
Výrobca
Cena a dostupnosť
Pre
Forma

Paralen

Paralen je jeden z najpredávanejších voľnopredajných liekov na trhu. Nájdete ho vo viacerých formách a baleniach, ktoré sa mierne líšia zložení, použitím alebo určením. Vďaka tomu je Paralen vhodný pre širokú skupinu pacientov – pre dospelých, dospievajúcich, ale aj pre deti či tehotné a dojčiace ženy. Stačí si vybrať ten správny typ lieku Paralen a dodržať odporúčané dávkovanie. Pred podaním si pozorne prečítajte písomnú informáciu, ktorá je súčasťou každého balenia.

Aké účinky má Paralen?

Účinky lieku Paralen sú nasledovné:

  • tlmí bolesť,
  • znižuje horúčku,
  • pôsobí proti chrípke, prechladnutiu a iným infekčným ochoreniam,
  • pomáha pri bolestiach pohybového ústrojenstva, ktoré sú často sprievodným príznakom chrípky alebo prechladnutia,
  • užíva sa pri bolestiach v krku,
  • pomáha pri bolestiach rôzneho pôvodu, napríklad pri bolestiach hlavy, zubov, chrbta, menštruačných bolestiach,
  • znižuje bolesti u detí.

Akú účinnú látku obsahuje Paralen?

Každý liek Paralen obsahuje účinnú látku paracetamol. Táto účinná látka má analgetické a antipyretické účinky, takže uľavuje od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Paracetamol však nedisponuje protizápalovými účinkami, preto pri zápaloch siahnite po inom lieku ako Paralen.

Okrem Paracetamolu obsahujú niektoré druhy liekov Paralen aj iné účinné látky. V lieku Paralen Extra je to kombinácia paracetamolu a kofeínu, ktorá je účinná proti bolesti. Lieky Paralen Grip zase obsahujú kombináciu paracetamolu s ďalšími látkami účinnými na chrípku a prechladnutie. Konkrétnu kombináciu účinných látok nájdete na obale každého lieku Paralen.

Kedy užiť Paralen?

Paralen môžete užiť, pokiaľ vás trápi horúčka, prechladnutie či chrípka. Vo všeobecnosti sa používa na:

zníženie horúčky pri chrípke, prechladnutí alebo inom infekčnom ochorení,

tlmenie bolesti rôzneho pôvodu,

zmiernenie príznakov začínajúcej choroby.

Pri užívaní lieku Paralen si dôsledne prečítajte príbalový leták, predovšetkým ak chcete liek podať dieťaťu, tehotnej či dojčiacej žene. Liek sa týmto skupinám smie podávať, no vyžaduje si presné dávkovanie a v presne stanovených dávkach. Naopak, lieky Paralen neužívajte, pokiaľ ste alergický na paracetamol, máte ťažké ochorenie pečene alebo trpíte akútnym zápalom pečene. Jeho užívanie sa neodporúča ani v kombinácii s alkoholom, nakoľko vzniká riziko poškodenia pečene. Paralenu sa preto vyhnite, pokiaľ ste požili alkohol alebo máte problémy s jeho dlhodobým užívaním.

Ak ste tehotná alebo si myslíte, že môžete byť tehotná, taktiež zvážte užitie Paralenu. Paralen 500 sa síce môže počas tehotenstva užívať, no len krátkodobo. Je preto vhodná konzultácia s lekárom alebo dôsledné preštudovanie odporúčaného dávkovania.

Paralen® 500

Ako už názov napovedá, Paralen 500 obsahuje 500 mg účinnej látky paracetamolu. Je to vôbec najpredávanejší liek Paralen, keďže má komplexný účinok a môže ho používať široká skupina pacientov. Pôsobí najmä na tlmenie horúčky, pomáha pri chrípke a prechladnutí, a tiež pôsobí pri bolestiach rôzneho pôvodu. Nájdete ho u nás v 3 verziách:

Kto môže užiť Paralen 500?

Paralen je vhodný pre široké spektrum pacientov. Môžu ho užívať dospelí, dospievajúci a deti od 6 rokov. Na krátkodobé užitie je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Paralen navyše nedráždi žalúdok a nezhoršuje žalúdočné ťažkosti. Môžu ho preto užiť aj ľudia, ktorí trpia vredmi žalúdka a dvanástnika, či tí, ktorí nemôžu užívať lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej. Nevyvoláva krvácanie a neovplyvňuje ani glykémiu, preto je vhodný aj pre diabetikov.

Paralen pre deti

Pre deti mladšie ako 6 rokov vytvorila značka Paralen 3 lieky. Sú to:

Všetky tlmia horúčku a pôsobia proti bolesti, takže malým deťom môžu uľaviť od mnohých problémov. Dávkovanie podľa kíl a sprievodných komplikácii u dieťatka nájdete v príbalovom letáku. Užívanie Paralenu u detí skonzultujte s pediatrom.

Zobraziť celý popis
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najnovšie
Najdrahšie

Zobrazených 1–12 z 18 výsledkov