Svet homeopatie
s etabletkou

Zaujímajú vás alternatívne spôsoby liečby? Vitajte vo svete homeopatie. Na tomto mieste nájdete všetko, čo o homeopatii potrebujete a chcete vedieť. 

Čo v skutočnosti homeopatia je?

Nováčikom vysvetlíme, skúseným pripomenieme, čo to tá homeopatia vlastne je. Homeopatia patrí do oblasti integratívnej medicíny, tak ako aj akupunktúra, tradičná čínska medicína alebo ajurvéda. V Európe patrí podľa WHO k najpopulárnejším komplementárnym medicínam. Nájdite spolu s nami odpovede na všetky vaše otázky a ponorte sa do sveta homeopatie bez obáv.

Homeopatia je regulačná medicína, ktorá stimuluje reakčné schopnosti organizmu tak, aby sa zbavil ochorenia vlastnými silami a prirodzenou cestou. Je to viac ako 200-ročná liečebná metóda založená na princípe podobnosti. To znamená, že látka, ktorá u zdravého človeka vyvoláva určité príznaky, dokáže liečiť chorého s podobnými príznakmi pri podmienke, že koncentrácia danej látky je mnohonásobne nižšia.

Uveďme si príklad: Cibuľa (latinský názov: Allium cepa) – krájanie cibule spôsobuje slzenie, pálenie a vodnatý sekrét z nosa. Homeopatické lieky Allium cepa sa budú preto používať pri podobných príznakoch, čiže pri vodnatej nádche, slzení a pálení očí.

Vedeli ste, že homeopatické lieky sa pripravujú z prírodných látok, rastlinného, živočíšneho alebo minerálneho pôvodu? Materské tinktúry z týchto látok sa riedia a dynamizujú (prudko mechanicky pretrepávajú), aby vznikli homeopatiká, na Slovensku ŠÚKLom registrované ako homeopatické lieky.

ako uzivat homeopatika

Jednozložkové

Monokomponentné: vyrábajú sa len z jednej látky a môžu byť použité pri celom spektre problémov. Majú formu malých guličiek.

ako funguje homeopatia a homeopatika

Viaczložkové

Polykomponentné: obsahujú viac účinných látok v nízkych riedeniach a účinkujú na lokálne príznaky. Sú vhodné na samoliečbu pri bežných akútnych ochoreniach. Môžu mať formu tabliet, sirupov či mastí na kožu.

Výhodou homeopatických liekov je, že nie sú toxické. Nemajú známe nežiaduce účinky, nevzniká na nich závislosť a sú vhodné pre všetky vekové kategórie vrátane novorodencov, tehotných a dojčiacich žien. Homeopatiká nemajú kontraindikácie, čo znamená, že sa dajú použiť pri liečbe každého ochorenia alebo v kombinácii s klasickými liekmi. Dajú sa kombinovať so všetkými liekmi klasickej medicíny, pretože neovplyvňujú ich účinok.

TIP:

Čo znamenajú všetky tie písmenká a číselká pri jednotlivých homeopatických zložkách? Ide o stupeň Centezimálneho riedenia podľa Hahnemanna – nemeckého lekára, ktorý sa považuje za zakladateľa homeopatie. Písmeno CH znamená, že je liek riedený podľa jeho postupu a číslo označuje silu tohto riedenia.

Homeopatia nezabúda ani na deti či tehotné a dojčiace ženy

Homeopatia je vhodná pre všetky vekové kategórie vrátane novorodencov, malých detičiek, tehotných a dojčiacich žien. Platí zásada, že pri viaczložkových homeopatických liekoch by ste sa mali riadiť písomnou informáciou pre používateľov. Pri jednozložkových je vhodné poradiť  sa s lekárnikom, lekárom alebo nahliadnuť do dostupných e-bookov ako Homeopatia do vrecka.

Ste v homeopatii nováčik? Potom ste tu správne

Orientácia v homeopatickom svete, predovšetkým v monokomponentoch, môže byť spočiatku náročná. Ktoré homeopatické lieky si vybrať? Koľko a kedy užívať? Ako ich kombinovať? My vašu neistotu zastavíme. Máme pre vás pripravenú online príručku Začínajúci homeopat aj knihu Homeopatia do vrecka od spoločnosti Boiron, najväčšieho výrobcu homeopatických liekov na svete. Venujte chvíľku času obohacujúcemu samoštúdiu a ponorte sa do tajov a čara homeopatie.

V našom homeopatickom svete vždy nájdete ten správny smer

Myslíte si, že je výber homeopatických liekov pre vás náročný? S nami sa vo svete homeopatie nestratíte. Prípravky sme pre vás rozdelili do prehľadných kategórií podľa ich určenia. Pri každom produkte navyše nájdete stručný popis s informáciou, na aký problém sa môže užiť.

Homeopatia svoje využitie nájde v mnohých oblastiach života – pri liečbe chrípky, nádchy, kašľa, poruchách spánku, únave, strese a podobne. Samoliečba je vhodná pri bežných akútnych ochoreniach. Pri chronických zdravotných problémoch sa odporúča konzultácia s farmaceutom alebo lekárom preškoleným v homeopatii pre vhodné individuálne nastavenie liečby.

Homeopatiká na imunitu

Homeopatiká na bolesť hlavy

pozriet vseky kategorie

Pozrieť všetky kategórie

Máme odpovede na vaše otázky

Homeopatia svoje využitie nájde v každej oblasti života, či už pri problémoch s vnútornými orgánmi, pohybovým aparátom aj psychickou pohodou. Všetky potrebné informácie a zaujímavosti sme pre vás zhrnuli na jedno miesto. V našom homeopatickom svete nájdete články k homeopatickej liečbe bežných zdravotných problémov, brožúry, e-booky a homeo sady, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v šetrnej homeopatickej liečbe.

Zaujímajú vás alternatívne spôsoby liečby? Vitajte vo svete homeopatie. Na tomto mieste nájdete všetko, čo o homeopatii potrebujete a chcete vedieť. 

Zobraziť celý popis

Začínajúci homeopat

Začínate s homeopatiou alebo ste jednoducho len zvedavý, čo je homeopatia?
Prinášame vám súhrnný článok o všetkom, čo vás môže na začiatku o homeopatii zaujímať, vrátane základnej homeopatickej lekárničky. Pre viac informácii kliknite sem.

Zobraziť celý popis
Prejsť do blogu
Najčastejšie otázky

Orientácia v homeopatickom svete môže byť spočiatku náročná. Ktoré prípravky si vybrať? Koľko a kedy užívať? Ako ich kombinovať? Vy sa pýtate a my odpovedáme na vaše otázky zhromaždené na jednom mieste.

Zobraziť najčastejšie otázky