Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Čo je to homeopatia a kedy možno siahnuť po homeopatikách?

Homeopatia predstavuje spôsob alternatívnej liečby, ktorá je rozšírená po celom svete. Rozhodne nie je žiadnou novinkou, pretože je známa už cca 200 rokov. Tento spôsob liečby je veľmi rozšírený napríklad v Indii, Brazílii alebo Veľkej Británii. Využíva tzv. homeopatické lieky, ktoré neobsahujú žiadne chemikálie, ale len látky rastlinného, živočíšneho alebo minerálneho pôvodu.

Čo je to homeopatia?

Podstatu alebo základný princíp homeopatie tvorí podobnosť a charakterizuje ju heslo: podobné sa lieči podobným. To v praxi znamená to, že látka, ktorá u zdravého človeka vyvoláva symptómy, dokáže takéto symptómy u chorého človeka vyliečiť.

Homeopatia nepredstavuje klasickú prírodnú medicínu – ten je založený na stimulácii samoliečivej sily organizmu a posilnení imunitného systému, čo môže viesť k prirodzenému návratu zdravia, a to na fyzickej, mentálnej i emocionálnej úrovni.

Čo sú homeopatiká a aké homeopatiká poznáme?

Homeopatiká predstavujú lieky, ktoré sa v homeopatii používajú. Základ homeopatika tvorí látka prírodného pôvodu, a to rastlinného, živočíšneho alebo minerálneho. Vždy ide o látku, ktorá spôsobila zdravotný problém alebo symptóm. Podstata výroby homeopatických liekov spočíva v silnom zriedení tejto účinnej látky. Riedenie prebieha v rôznych stupňoch. Podľa toho potom bývajú homeopatiká označené číslicou, ktorá predstavuje stupeň riedenia homeopatika. K číslici je ešte pridané písmeno CH všeobecne označujúce homeopatický liek.

Homeopatikum môže byť jednozložkové alebo viaczložkové – obsah jednozložkových tvorí len jedna látka, viaczložkové obsahujú kombináciu viacerých zložiek.

Užívanie homeopatických liekov je vhodné pre všetkých, a to aj pre deti a tehotné či dojčiace ženy. Zaobstarať si ich môžete vo forme tabliet, sirupov alebo mastí. Je však dôležité spomenúť, že homeopatikum samo o sebe nelieči, no môže podnecovať prirodzený proces organizmu, ktorý vedie k uzdraveniu.

Na aké zdravotné problémy možno homeopatiká použiť?

Homeopatiká sa zvyčajne užívajú pri samoliečbe bežných ochorení, ale výnimkou nie sú ani chronické ochorenia alebo akútne stavy. Tým, že homeopatiká neobsahujú žiadne chemikálie, ale len prírodné látky, prakticky sa nimi nemožno predávkovať. Aj napriek tomu je pred ich užívaním vhodné poradiť sa s homeopatom, prípadne sa riadiť informáciami uvedenými na konkrétnom produkte.

Homeopatiká sa najčastejšie používajú pri:

  • kašli, prechladnutí, nádche, chrípke,
  • nespavosti a problémoch so spánkom,
  • alergii,
  • psychických problémoch, pocitoch nepohody, únave, nedostatku energie.
Najpredávanejšie homeopatiká z našej ponuky:
Vypredaný
Na sklade

Neprehliadnite