rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • dobrá cena
 • Rýchle dodanie
 • Všetko ok..rýchle dodanie
 • Som úplne spokojná s obchodom aj tovarom
 • len dobre
 • úplná spokojnosť a spoľahlivosť
 • Zakazdym velmi rychle dorucenie, promptne vybavenie objednavok. Velka spokojnost. S Dr Maxom sa neda ani porovnat
 • Rýchle vybavenie
 • Tovar doručený rýchlo
 • Super rýchle dodavky
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Sunar Complex 2 pokračovacie dojčenské mlieko (balenie 3 x 600 g)

Rast a vývin dieťatka nejde vždy tak hladko, ako by sme chceli. Zatiaľ čo niektoré deti prijímajú svoje denné dávky mliečnej výživy ochotne a dychtivo, iné sa do papania príliš nehrnú. Našťastie je tu pokračovacie dojčenské mlieko Sunar Complex 2, ktoré má vďaka mliečnemu tuku priam lahodnú vôňu i chuť. Spolu s probiotickou vlákninou GOS prispieva k správnej črevnej mikroflóre a tým i k spokojnému brušku.1 Navyše obsahuje celý rad vitamínov, minerálnych látok a ďalších živín podporujúcich správnu funkciu imunitného systému2, normálny rast a vývin kostí.4

Prečo mám z podávania náhradnej mliečnej výživy taký pocit viny?

Všetci vieme, že materstvo môže byť ako nádhernou, tak aj náročnou disciplínou. Tvorba materského mlieka nemá vypínač, ktorý podľa potreby kedykoľvek zapnete a vypnete. Na jej spustenie je potrebný zložitý sled udalostí a ani vytvorené mliečko nemusí mať optimálne zloženie či množstvo. Existujú teda rôzne dôvody, prečo nemôžu ženy dojčiť, a zriedkavo aj okolnosti, kedy nie je vhodné dojčiť.

Biológia žiaľ dokáže vyvolať boj s dojčením spôsobmi, ktoré veda ešte ani len nezačala skúmať. Ale deti na výsledky nových výskumov nepočkajú. Ani ich nezaujímajú dôvody, prečo by mali piť z fľašky. Ony sú hladné práve teraz. A je im jedno, akým spôsobom ich nakŕmite.

S odstavením dieťaťa a prechodom na náhradnú výživu môžete cítiť smútok, to je úplnom v poriadku, no neobviňujte sa. Smútok prichádza vtedy, keď niečo dôležité nejde tak, ako by sme chceli a to je aj váš prípad. Vina je pocit, keď človek urobí niečo zlé a to ste neurobili. Nikto nemá právo vás kritizovať. Dokonca nemusíte ani smútiť. Existujú alternatívy materského mlieka, ktoré sú chutné a výživné.

Nie náhodou je Sunar Complex najobľúbenejšou receptúrou značky

To, že budete svojho drobčeka kŕmiť z fľašky ešte neznamená, že predčasne skončia všetky tie krásne rituály a že sa stratí spojenie, ktoré ste mohli s dieťatkom ďalej budovať. K fľaštičke plnej chutného mliečka pridajte poriadnu dávku materskej lásky a užite si blízkosť. Práve poskytnuté teplo a bezpečie sú pocity, ktoré pomáhajú posilniť puto medzi vami.

Mliečny tuk s lipoproteínovou membránou MFGM - to je zasa tajomstvo vône a chuti, ktorá povzbudzuje dieťa, aby pilo a bezpečne ho púta k fľaške s dojčenským mliekom Sunar Complex. Čím je tuk z mlieka taký výnimočný?

proti virusom

Pomáha tráviť, prospieva imunite

detska flasa

Dáva chuť, ktorú už netreba vylepšovať

vitaminy

Umožňuje vitamínom A, D, E, K vstrebať sa

regeneracia tkaniv

Má vysokú energetickú hodnotu

Sunar Complex 2 pokračovacia dojčenská výživa

Sunar Complex – to je kvalita založená na viac ako 80 rokoch výskumu dojčenských mliek a overená niekoľkými generáciami výskumníkov, rodičov a ich detí, z ktorých sa už tiež medzičasom mohli stať rodičia. Po celé tie časy ostal Sunar verný svojej receptúre s obsahom mliečneho tuku, ktorý je druhou najzastúpenejšou zložkou materského mlieka.

Poctivý mliečny tuk odborníci z Hero Institute for Infant Nutrition nenahrádzajú palmovým olejom, pretože majú výhrady voči neregulovaným a neudržateľným postupom jeho získavania.6 A nie je to ani najzdravšia náhrada. Môže totiž znižovať absorpciu vápnika a tukov u dojčiat.6 Tvorba komplexov podobných mydlu v črievkách tiež môže súvisieť s tvrdšou stolicou detí.7 Tomu sa práve výrobca snaží zabrániť pridávaním vlákniny GOS a využívaním laktózy ako zdroja sacharidov.1,4 Hoci je teda palmový olej ekonomicky výhodným (lacným) a podobne chutným zdrojom mastných kyselín, vo výžive Sunar Complex nenachádza svoje miesto.

Vlastnosti počiatočnej mliečnej výživy Sunar Complex 2

 • Dojčenské mlieko Sunar Complex 2 je určené pre bábätká od ukončeného 6. mesiaca, ktoré nemôžu byť dojčené.
 • Mlieko bolo vyvinuté podľa vzoru materského mlieka, má vďaka mliečnemu tuku vynikajúcu chuť a zloženie vychádza z viac ako 80 rokov výskumu.
 • V receptúre nenájdete žiadny palmový olej.
 • V súlade s legislatívnymi požiadavkami je v mlieku prídavok vitamínov A, C, D a železa, ktoré napomáhajú správnym funkciám imunitného systému.2
 • Pridaný vitamín D a vápnik je tiež dôležitý pre normálny rast a vývin kostí.3
 • Aby sa mohol vápnik vstrebať, hlavným zdrojom cukru je laktóza (cukor prirodzene sa nachádzajúci v mlieku), ktorá má prebiotický efekt na črevnú mikroflóru a pomáha absorpcii minerálov (najmä vápnika).4
 • Galakto-oligosacharidy (GOS) vo výžive Sunar zastupujú uhľohydráty, ktoré telo neabsorbuje, ale namiesto toho ich používa na výživu miliárd zdravých baktérií, vďaka ktorým môže byť bruško dieťaťa spokojné.1
Sunar Complex 2 - vlastnosti mlieka
 • Unikátna receptúra obsahuje jedinečnú kombináciu živín prirodzene sa vyskytujúcich v materskom mlieku, ktoré sa aj za pomoci vyššie zmienených zložiek môžu kvalitne vstrebávať a prispievať tak k správnemu rastu i vývoju dieťaťa.
 • Prášok Sunar Complex je zabalený v dvoch vreckách a vylepšenom boxe s uzatvárateľným vŕškom pre zachovanie kvality a čerstvosti.

Ako správne pripraviť porciu dojčenského mlieka Sunar Complex 2?

Krok 1 - Umyte a vysterilizujte fľašu

Umyte a vysterilizujte fľašu

Krok 2 - Prevarte a vychlaďte vodu na 40 °C

Prevarte a vychlaďte vodu

Krok 3 - Pridajte mliečnu výživu Sunar

Nasypte odmerané množstvo Sunaru

Krok 4 - Pretrepte a skontrolujte teplotu

Pretrepte a skontrolujte teplotu

Sunar Complex 2 od 6. mesiaca
Sunar Complex 2 pokračovacie dojčenské mlieko v detailoch

Vekové určenie: pre deti od ukončeného 6. mesiaca

Gramáž: 3 x 600 g

Zloženie: Plnotučné mlieko, laktóza (z mlieka), maltodextrín, odtučněné mlieko, slnečnicový olej, koncentrát srvátkovej bielkoviny (z mlieka),  kokosový olej, galaktooligosacharidy (z laktózy), repkový olej, draselné soli kyseliny citrónovej, vápenaté soli kyseliny ortofosforečnej, rybí olej, chlorid horečnatý, emulgátor (sójový lecitín), chlorid cholínu, chlorid sodný,  L-askorbát sodíka, citrát sodný, taurín, síran železnatý, askorbylpalmitát,inozitol, L-karnitín, zmes tokoferolov, síran zinočnatý, nikotínamid, D-pantothenát vápenatý, síran meďnatý, retinyl palmitát, riboflavin,  tiamín hydrochlorid,  pyridoxín hydrochlorid,  jodid draselný, síran mangánatý, kyselina listová, seleničitan sodný,  fytomenadion, D-biotín, cholekalciferol, kyanokobalamín.

Upozornenia

Sunar Complex 2 je počiatočná mliečna dojčenská výživa v prášku určená pre výživu dojčiat od ukončeného 6. mesiaca, v období odstavovania, alebo pokiaľ nemôžu byť dojčené.
Dojčenie predstavuje najlepší spôsob výživy. Skôr, než sa rozhodnete používať náhradnú mliečnu výživu, poraďte sa s detským lekárom alebo odborníkom kvalifikovaným v danej oblasti.
Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 24 °C. Neskladujte ho v chladničke a po otvorení sa ho snažte spotrebovať do 4 týždňov.
Pre zdravie dojčiat a malých detí je dôležité správne dodržiavanie návodu na prípravu, ktorý by ste si vo vlastnom záujme mali prečítať.
Pri kŕmení nenechávajte dieťa bez dozoru.
Pri nedodržaní návodu alebo nesprávnom skladovaní produktu môže dôjsť k ohrozeniu zdravia dieťaťa.
Až dieťa dovŕši vek 12 mesiacov, po skončení 12. mesiaca sa odporúča prejsť na pokračovacie dojčenské mlieko Sunar Complex 2.


1Ben XM, Li J, Feng ZT, Shi SY, Lu YD, Chen R, Zhou XY. Low level of galacto-oligosaccharide in infant formula stimulates growth of intestinal Bifidobacteria and Lactobacilli. World J Gastroenterol. 2008 Nov 14;14(42):6564-8. doi: 10.3748/wjg.14.6564. PMID: 19030213; PMCID: PMC2773347.
2Cunningham-Rundles S, Lin H, Ho-Lin D, Dnistrian A, Cassileth BR, Perlman JM. Role of nutrients in the development of neonatal immune response. Nutr Rev. 2009 Nov;67 Suppl 2(0 2):S152-63. doi: 10.1111/j.1753-4887.2009.00236.x. PMID: 19906219; PMCID: PMC4566995.
3Prentice A. Milk intake, calcium and vitamin D in pregnancy and lactation: effects on maternal, fetal and infant bone in low- and high-income countries. Nestle Nutr Workshop Ser Pediatr Program. 2011;67:1-15. doi: 10.1159/000325571. Epub 2011 Feb 16. PMID: 21335986.
4Ilesanmi-Oyelere BL, Kruger MC. The Role of Milk Components, Pro-, Pre-, and Synbiotic Foods in Calcium Absorption and Bone Health Maintenance. Front Nutr. 2020 Sep 23;7:578702. doi: 10.3389/fnut.2020.578702. PMID: 33072800; PMCID: PMC7539038.
5WWF - World Wide Fund For Nature - 7 vecí, ktoré treba vedieť o palmovom oleji (online, naposledy zobrazené 25.2.2023)
6Koo, W. W., Hammami, M., Margeson, D. P., Nwaesei, C., Montalto, M. B., & Lasekan, J. B. (2003). Reduced bone mineralization in infants fed palm olein-containing formula: a randomized, double-blinded, prospective trial. Pediatrics, 111(5 Pt 1), 1017–1023. https://doi.org/10.1542/peds.111.5.1017
7Kennedy K, Fewtrell MS, Morley R, Abbott R, Quinlan PT, Wells JCK, Bindels JG. Double-blind, randomized trial of a synthetic triacylglycerol in formula-fed term infants: effects on stool biochemistry, stool characteristics, and bone mineralization. Am J Clin Nutr. 1997;70:920–7.

Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Forma

Prášok

Výrobca

Skupina

Deti

Značka

Produktový rad

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Sunar Complex 2, 3x600g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800