Hemoroidy príznaky

Hemoroidy možno poznáte aj pod názvom zlatá žila. Ide o pomerne časté ochorenie, ktorého príčinou sú rozšírené, opuchnuté, alebo dokonca zapálené žily v análnom otvore či konečníku. Toto ochorenie má podobný charakter ako kŕčové žily na nohách.

Rozpoznať príznaky hemoroidov však nie je vždy jednoduché. Nižšie štádiá tohto ochorenia sa nijako špecificky neprejavujú. Mnohí pacienti preto ani netušia, že hemoroidy postihli aj ich. Príznaky zväčša závisia od typu hemoroidov – všeobecne ich rozdeľujeme na vonkajšie a vnútorné hemoroidy. Práve vnútorné hemoroidy je ťažké samo diagnostikovať. Nachádzajú vo vnútri konečníka, nebývajú bolestivé ani viditeľné. Občas však môžu krvácať pri stolici. Vonkajšie hemoroidy sú omnoho nepríjemnejšie. Pacient môže pociťovať svrbenie, opuchy a bolesť.

Príznaky vnútorných hemoroidov:

  • bezbolestné krvácanie počas vyprázdňovania,
  • prolaps – vyčnievanie hemoroidu von z konečníka, ucítite ho po nahmataní.

Príznaky vonkajších hemoroidov:

  • svrbenie alebo pálenie v oblasti konečníka,
  • opuch konečníka,
  • bolesť a nepríjemné pocity,
  • krvácanie počas vyprázdňovania, bolestivé.

Ako tento citlivý problém vyriešiť? Pri miernych príznakoch môžete využiť aj metódy domácej liečby. Skúsiť môžete sedacie kúpele, krémy, masti alebo obklady z bylín. Do niekoľkých dní až týždňov by príznaky mali ustúpiť. Pokiaľ sa váš stav nezlepší, prípadne pociťujete veľkú bolesť, návštevu lekára neodkladajte. Vyšetrenie a správny odborník vám poskytnú najlepšie riešenie tohto citlivého problému. My sme pre vás vybrali niekoľko liekov a ostatných produktov na domácu liečbu hemoroidov:

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×