rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Ktorý očný krém je určený na vrásky?

Zobraziť kategórie

Pokožka v okolí očí je omnoho tenšia a citlivejšia ako na zvyšku tváre. Práve z tohto dôvodu vrásky v tejto oblasti vznikajú skôr a sú aj najviac viditeľné. Tomuto problému sa ale môžete pomerne jednoducho vyhnúť – vďaka očnému krému s kvalitným zložením. Predstavuje nielen skvelý spôsob, ako eliminovať existujúce vrásky, ale aj prevenciu pred ich vznikom.

Prečo by ste mali používať očný krém aj vy?

Okolie očí si vzhľadom na svoju jemnosť a citlivosť vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Aj preto by ste naň mali používať len krém, ktorý je na túto oblasť určený. Keď si nanášate pleťový krém, očnému okoliu by ste sa mali vyhnúť. Jeho rozdielne zloženie môže pokožku v očnom okolí podráždiť. Očné krémy sa naopak vyznačujú týmito vlastnosťami: 

  • bývajú neparfumované,
  • majú ľahšiu konzistenciu,
  • obsahujú prispôsobené ochranné zložky,
  • majú nižšiu koncentráciu aktívnych látok,
  • sú vhodné aj pre nositeľky kontaktných šošoviek.

Očný krém poskytuje okoliu očí nielen mimoriadne potrebnú hydratáciu, ale aj ochranu pred vznikom ďalších nedokonalostí, ako sú napríklad kruhy pod očami alebo opuchy. Na zabezpečenie prevencie pred vznikom vrások by sa mali používať už od 25. roku života, respektíve podľa hesla: „čím skôr, tým lepšie.“ Ak už vrásky máte, mal by byť očný krém súčasťou vašej každodennej starostlivosti o pleť.

Ako si vybrať dobrý očný krém proti vráskam?

Pri výbere dobrého očného krému na vrásky je potrebné prihliadať na váš typ pleti a vek. Čo sa týka obsahu aktívnych látok, najcennejšie aktívne látky na túto oblasť sú kyselina hyalurónová, vitamín C, vitamín A, kolagén, bakuchiol, retinol alebo koenzým Q10. Samozrejme, efekt týchto látok závisí od ich koncentrácie a formy, v akej sa v kréme nachádzajú. Okrem účinnej látky by mal krém v každom prípade poskytovať aj hydratáciu, pretože práve suché prostredie podnecuje vznik vrások.

Nie len krém, ale aj gél, emulzia či sérum môžu očnému okoliu pomôcť udržať si mladistvý vzhľad. Vyskúšať môžete tiež hydrogélové vankúšiky pod oči, ktoré zvyknú stiahnuť opuch a zmierniť čierne kruhy. Vankúšiky sa na očné okolie prikladajú len na niekoľko minút, a preto sú výbornou prvou pomocou napríklad po prebdenej noci. Prevenciu pred vznikom vrások v okolí očí predstavuje tiež šetrné odličovanie líčidiel a nosenie slnečných okuliarov.

Ako správne používať očný krém?

Ak ste si už na základe vašich aktuálnych potrieb vybrali očný krém, ktorý budete pravidelne používať, je potrebné vedieť, ako to robiť správne. Stačí dodržiavať tieto základné kroky:

  • očný krém sa odporúča zaradiť do rannej starostlivosti o pleť – pomáha zmierniť opuch, kruhy pod očami a taktiež poskytuje hydratáciu pred nanesením make-upu a líčidiel;
  • krém sa aplikuje na dôkladne odlíčenú a vyčistenú pleť a oči;
  • stačí naniesť malé množstvo, ktoré sa do oblasti pod očami jemne vklepkáva, až kým sa úplne nevstrebe do pokožky;
  • dávajte pozor, aby sa krém nedostal do oka;
  • pokožku pod očami pri aplikácii krému nenaťahujte, aby nedochádzalo k vzniku ďalších vrások.

Na boj proti vráskam sme pre vás vybrali tieto očné krémy:

Eucerin Summer set zdarma-1
Posledný 1ks skladom
Eucerin Summer set zdarma-1
Doprava zdarma
Vypredaný
Eucerin Summer set zdarma-1
BABÉ -4,-€ pri nákupe nad 20,-€
Posledné 2ks skladom