Ako sa zbaviť herpesu za 1 deň?

S herpesom, ktorého podstatu tvorí nepríjemné pálenie, svrbenie, opuch a pľuzgieriky, sa už stretla väčšina z nás. Nie je to nič nezvyčajné, no ani nič príjemné. Poradíme vám, ako sa ho môžete čo najskôr zbaviť i ako mu predísť.

Prečo herpes vzniká?

Ako hlavná príčina herpesu sa udáva oslabenie organizmu a imunitného systému v kombinácii s vírusom herpes simplexOslabenie organizmu môže mať na svedomí napríklad zvýšená fyzická aktivita, psychické vypätie alebo horúčka. Herpes môže vzniknúť aj prenosom od inej osoby (bozkávanie, pitie z jedného pohára…), nadmerným pôsobením UV žiarenia alebo aj pri menštruácii. Najčastejšie sa vyskytuje na perách. Keďže ide o vírusové ochorenie, nemali by ste ho podceňovať. Ak vám nezaberú režimové opatrenia ani špeciálne prípravky, zvážte návštevu lekára.

Ako herpes čo najrýchlejšie vyliečiť?

V rámci liečby herpesu vám môže byť nápomocný Lyzín – aminokyselina s antivirotickým účinkom. Získate ho konzumáciou potravín ako je mäso, mliečne produkty, ryby, morské plody, sója, vajcia či zelenina. Okrem týchto potravín sa pri liečbe herpesu taktiež osvedčil cesnak.

Okrem konzumácie potravín si môžete zaobstarať lieky, doplnky a prípravky s rýchlym účinkom, ktoré dokážu účinne urýchliť liečbu herpesu a uľaviť od nepríjemných príznakov. Sú to:

  • voľnopredajné antivirotiká – masť alebo gél s obsahom účinnej látky acyklovir alebo pencyklovir. Takéto produkty sa odporúčajú aplikovať čo najskôr, teda už pri príznakoch vzniku herpesu.
  • denné/nočné náplasti na herpes – obsahujú hydrokoloidnú vrstvu, postarajú sa o zmiernenie bolesti, krytie herpesu pred nečistotami, prípadne o vysúšanie vzniknutých pľuzgierikov.

Ako možno herpesu predísť?

Keďže herpes vzniká ako dôsledok oslabenej imunity, je potrebné ju posilniť. Môžete tak urobiť napríklad užívaním vitamínu B, C a D. Ak sa chystáte stráviť dlhší čas na ostrom slnku, nezabudnite na adekvátnu ochranu pred UV žiarením. Okrem toho sa vyvarujte používaniu zdieľaných / špinavých pohárov či príborov, a čo je najdôležitejšie – pokúste sa vyhýbať sa stresu dostatočným relaxom a oddychom.

Všetky spomenuté produkty nájdete aj v našej online lekárni. Pripravili sme pre vás účinné tipy na produkty, pomocou ktorých môžete proti herpesu zabojovať:

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×