Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Vianoce u celiatikov: Ako pripraviť tradičné vianočné menu na celiatický spôsob tak, aby zachutilo celej rodine?

Tipy na bezlepkové menu na Štedrý večer

Vyskladať štedrovečerné menu vyhovujúce všetkým nie je tak úplne možné. Určite ste si totiž všimli, že naprieč Slovenskom sa zvyky a tradičné jedlá líšia. V niektorých častiach Slovenska je neodlúčiteľnou súčasťou Štedrej večere napríklad rybacia polievka halászle, hríbová či šošovicová polievka, inde si zas ľudia pochutnávajú na takzvaných makových opekancoch alebo pupákoch.

Sústredíme sa preto na jedlá, ktoré sa na štedrovečerných stoloch Slovákov objavujú najčastejšie – oplátka s medom, kapustnica, zemiakový šalát s vyprážanou rybou alebo rezňom a samozrejme vianočné koláčiky.

bezlepkova vianovna vecera

„Zabíjačková“ kapustnica, alebo u niektorých silvestrovská kapustnica, je povestná tým, že okrem kapusty a hríbov si v nej pochutíte na mäse, klobáske, údenom a iných surovinách. Opatrný by ste mali byť práve pri klobáskach a spracovávaných mäsových výrobkoch. V nich sa totiž často používa múka na zahustenie mäsovej zmesi. Prítomné môžu byť aj rôzne dochucovadlá, emulgátory, arómy a iné potravinárske prísady s obsahom lepku. Pokiaľ máte obľúbeného a osvedčeného výrobcu bezlepkových klobások, nemáte sa čoho obávať.

stedra vecera bez lepku

Upozornenie:

Niekedy sa pri nakladaní kapusty dáva na dno suda kus chleba, aby sa kapusta neskazila. Takáto kapusta by mohla celiatikovi spôsobiť ťažkosti. Pokiaľ si kvasenú kapustu kupujete v potravinách, opäť platí, že je potrebné, aby ste si overili zloženie. Nezabúdajte tiež na to, že kyslá kapusta nemusí sedieť každému. Aj medzi zdravými ľuďmi sa nájdu takí, ktorým nerobí dobre na trávenie.

Objavte 4 tipy na bezlepkové pečenie vianočných koláčikov

Vyhnite sa stresu a prečítajte si, na čo by ste si pri bezlepkovom pečení mali dávať pozor.

vianocne bezlepkove pecenie

Neprehliadnite