Ako urýchliť liečbu vlhkého kašľa? Podporte vykašliavanie s Mucosolvanom

Mucosolvan na kasel

Kašeľ je všeobecne považovaný za nepríjemnú a negatívnu reakciu nášho organizmu. V skutočnosti však ide o prirodzený, obranný reflex, ktorým nám organizmus dáva najavo, že ho niečo dráždi – zväčša vzniknuté hlieny. Práve kašeľ je spôsob, ako ich vylúčiť a zbaviť sa ich navždy. Na podporu vykašliavania a zmiernenie dusenia pri kašli máte k dispozícií množstvo liekov. Ako si však vybrať ten správny? V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme jedny z najobľúbenejších liekov na kašeľ našej online lekárne – prípravky Mucosolvan od Sanofi.

Základom pri liečbe kašľa je rozpoznať, ktorý typ vás trápi

Kašeľ rozdeľujeme na 2 typy – suchý dráždivý kašeľ a vlhký produktívny kašeľ. Pri suchom dráždivom kašli organizmus ešte nie je schopný hlieny uvoľniť, no neprestajne sa o to snaží. Výsledkom je len to, že neustále kašlete, dusí vás a prípadne aj škriabe v hrdle.

Na liečbu suchého kašľa sa používajú antitusiká, čo je skupina liečiv, ktorá pomáha zmierniť dusivý kašeľ. Pri niektorých ochoreniach tento typ kašľa môže prejsť do vlhkého kašľa, nakoľko hlieny (tzv. spútum) dostatočne „dozrejú“ na to, aby mohli byť vykašľané.

Pri vlhkom produktívnom kašli už je možné hlieny vykašľať. Tento kašeľ má tzv. čistiacu schopnosť a na jeho liečbu sa podáva skupina liekov nazývaná expektoranciá, prípadne mukolytiká. Pomáhajú uľahčiť vykašliavanie a postupne kašeľ zmierniť až úplne vyliečiť. Práve do tejto skupiny liečiv zaraďujeme aj prípravky Mucosolvan, ktoré sú v boji s vlhkým produktívnym kašľom mimoriadne obľúbené a efektívne.

Mucosolvan pomáha pri domácej liečbe vlhkého kašľa

Prípravky Mucosolvan liečia a zmierňujú kašeľ. Sú určené na tzv. sekretolytickú liečbu kašľa – teda liečbu uľahčujúcu vykašliavanie. Používajú sa pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek a pľúc, ktoré sprevádza tvorba väzkého prieduškového hlienu.

V praxi to znamená, že po prípravkoch Mucosolvan môžete siahnuť v prípade, že vás trápi kašeľ so súčasnou tvorbou hlienov. Obsahujú totiž liečivo Ambroxoliumchlorid, ktorý zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest vďaka tomu, že stimuluje tzv. riasinky zodpovedné za transport hlienu v dýchacích cestách. Hlien sa tak viac skvapalňuje a lepšie sa pohybuje, vďaka čomu sa ľahšie a rýchlejšie vylúči. Zjednodušene povedané: Mucosolvan vám pomôže hlieny vykašľať a navždy ich vylúčiť.

Prečo práve Mucosolvan?

Najväčšou výhodou Mucosolvan prípravkov je, že nie sú viazané na lekársky predpis. Môžete ich užívať aj bez určenia lekárom, a to v prípadoch, keď vás trápi vlhký kašeľ, nemôžete vykašliavať alebo máte iné akútne problémy dýchacieho ústrojenstva sprevádzané silným zahlienením.

Tento voľnopredajný liek častokrát predpisujú aj samotný lekári, keďže je spoľahlivý a dostupný prakticky v každej online aj kamennej lekárni. Tíši a lieči vlhký kašeľ, takže vám poskytne vytúženú úľavu.

Mucosolvan pre dospelých: Sirup alebo pastilky?

Mucosolvan pre dospelých dostanete ako 4 rôzne prípravky. Obsahujú rovnaké liečivo, a tak všetky pôsobia na vykašliavanie a tlmenie kašľa. Líšia sa najmä v liekovej forme, príchuti alebo pridruženom efekte. Vybrať si môžete z nasledovných prípravkov:

Mucosolvan sirup: tento sirup je spomedzi všetkých Mucosolvanov najobľúbenejší a najpredávanejší. Jednoducho sa užíva, dávkuje sa len 2x denne a má príjemnú jahodovú príchuť bez cukru.

Mucosolvan tablety: pôsobia podobne ako sirup, no majú formu tabliet, ktoré sa zapíjajú vodou.

Mucosolvan Long Effect: kapsuly s postupným uvoľňovaním stačí užiť raz denne. Ich účinok sa bude uvoľňovať postupne počas 24 hodín.

Mucosolvan Retard mäkké pastilky: okrem klasického účinku Mucosolvanu sú tieto pastilky obohatené aj o efekt, ktorý znižuje bolestivosť a sčervenanie hrdla.

Ktorý z týchto prípravkov bude pre vás najvhodnejší? To z našej pozície nedokážeme presne určiť, no môžeme vám dať aspoň malú radu: Vyberte si podľa toho, aká forma sa vám bude ľahšie užívať. Sirup je vhodný vtedy, ak sa vám v dôsledku choroby ťažšie prehĺta. Tablety a kapsuly sú zase „praktickejšie“ na užívanie, a teda sa vám budú ľahšie užívať v prípade, že musíte liek užiť napríklad v práci.

Mucosolvan sirup pre deti

Vyššie uvedené prípravky sú určené pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov. Pre mladšie deti máme sirup Mucosolvan Junior, ktorý je prispôsobený detskému pacientovi – má skvelú príchuť lesného ovocia a obsahuje iný podiel liečiva. Je určený pre deti od narodenia a neobsahuje žiadny cukor ani umelé farbivá. Mucosolvan tak môžu užívať rôzne vekové skupiny, pričom každá si nájde svoju preferovanú liekovú formu.

Zdieľať

Kategórie

Podobné články