rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
hodnotenia

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Ktoré čaje piť proti úniku moču?

Únik moču ako taký nie je ochorenie, ale skôr príznak iných zdravotných problémov. Inkontinencia môže mať totiž hneď niekoľko príčin. Niektoré súvisia s vaším zdravotným stavom, iné s vekom a niektoré môžu vzniknúť na základe vrodených porúch či úrazu. Aj z tohto dôvodu je pri liečbe inkontinencie veľmi dôležité poznať primárnu príčinu jej vzniku a nastaviť liečbu podľa nej.

Liečba úniku moču – čo treba dodržiavať?

Inkontinenciu je najlepšie začať riešiť hneď v jej začiatkoch. Vtedy je totiž veľmi pravdepodobné, že vám budú stačiť miernejšie formy liečby a váš život sa skoro nezmení. Mnoho ľudí sa však za tento problém hanbí a pomoc lekára nevyhľadá. Tým sa zvyšuje riziko, že sa časom objaví zhoršenie a komplikácie zdravotného stavu.

Zrejme jednou z prvých rád, ktoré vám lekár dá, bude úprava životosprávy. Pravidelný pitný režim je totiž kľúčový. Mali by ste piť dostatok tekutín, avšak dať si pozor, aby ste ich zas neprijímali nadmerné množstvo. Dbať by ste tiež mali na to, aby ste nepili veľké množstvo vody naraz. Medzi ďalšie opatrenia pri inkontinencii patrí aj dostatok pohybu, cviky na posilnenie svalov panvového dna a užívanie predpísanej liečby. Pri najťažších stupňoch inkontinencie vám môže lekár odporučiť tiež chirurgický zákrok na podporu funkcie močových ciest.

Môžu pri úniku moču pomôcť aj čaje?

Okrem toho, že vám pitie čajov pomôže s pitným režimom, je potrebné vyzdvihnúť aj ich ďalšie výhody. Bylinné čaje totiž obsahujú liečivú silu prírody. Samozrejme, že jedna šálka čaju vás z inkontinencie nevylieči. Avšak pravidelné pitie čajov s obsahom tých správnych byliniek môže podporiť jej liečbu. Pokiaľ vás potrápil závažný zápal močových ciest a inkontinencia je jeho následkom, môžu vám pri liečbe pomôcť čaje s obsahom byliniek na podporu zdravia močovej sústavy. Takéto čaje nazývame urologické. Obsahujú bylinky a rastlinné zložky, ktoré pôsobia protizápalovo a tiež upokojujúco na močový mechúr aj močové cesty.

V iných prípadoch môže zas inkontinencia súvisieť s fyzickými zmenami, ktorým podlieha žena počas prechodu a menopauzy. V takom prípade môžu liečbu podporiť čaje s pozitívnym účinkom na ženské zdravie a hladinu hormónov.

Mužom, ktorých trápi inkontinencia v dôsledku problémov s prostatou, môžu pomôcť čaje s bylinkami, ako sú napríklad vŕbovka, cyprián či zlatobyľ. Nájdete ich ako samostatné jednozložkové čaje, prípadne ako čajové zmesi v kombinácii s inými bylinkami na podporu ľadvín, močových ciest a prostaty.

Niektoré z urologických čajov, ktoré vám môžu pomôcť pri inkontinencii:

Čaje pre ženy, ktoré môžu podporiť liečbu inkontinencie:

Výber čajov na prostatu, ktoré môžu pomôcť aj pri liečbe úniku moču:

Neprehliadnite