Liek na mykózu nechtov

Mykóza nechtov sa rozhodne nepovažuje za zriedkavý problém. Objavuje sa predovšetkým na nechtoch na nohách, a to u mužov i žien a častejšie počas letných mesiacov. Medzi typické prejavy mykózy na nechtoch patrí zmena štruktúry, tvaru i farby nechtu. Nespôsobuje teda iba nepríjemné pocity, ale aj estetický problém. V závislosti od toho, ako veľmi je rozšírená, je nutné realizovať jej liečbu.

 

Príčiny vzniku mykózy na nechtoch

Vznik mykózy majú na svedomí plesne, ktoré obľubujú teplé a vlhké prostredie. Prenos teda hrozí napríklad v bazénoch, saunách alebo spoločných sprchách vo fitness centre, na plavárni či vo wellness.

Mykóza na nechtoch môže vzniknúť aj z neliečenej mykózy na chodidlách, ktorú sprevádza svrbenie kože, ale aj nepríjemný zápach. Tú si môžeme zapríčiniť nedostatočnou alebo nesprávnou hygienou chodidiel, nosením nepriedušnej obuvi, ponožiek zo syntetických materiálov alebo aj nosením obuvi po osobe s mykózou. Odtiaľ sa môže rozšíriť až do oblasti nechtov.

 

Ako si vybrať liek na mykózu nechtov?

Ak so samoliečbou mykózy začnete včas, máte veľmi veľkú šancu, že sa vám jej podarí zbaviť. V rámci liečby môžete vyskúšať voľnopredajné produkty s obsahom antimykotika a zmäkčujúcej látky – urey. Môžu mať formu laku, roztoku alebo krému. V každom prípade dbajte na správny spôsob aplikácie, ktorý je na danom produkte uvedený.

Dávajte si pozor na to, aby ste používali len produkty, ktoré obsahujú aj vyššie spomenutú zmäkčujúcu látku. Tá preniká až do nechtového lôžka. Produkty, ktoré obsahujú len antimykotiká, sa používajú na liečbu mykózy na koži. Ak je mykózou postihnutá väčšia časť nechtu alebo dokonca viacero nechtov, návštevu lekára neodkladajte.

 

Aké produkty vám môžu byť nápomocné pri liečbe mykózy nechtov?

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×