Voltaren proti bolesti kĺbov, svalov aj horúčke. Kedy siahnuť práve po ňom?

voltaren proti bolesti klbov a svalov

Pri bolesti svalov, kĺbov či chrbta často hľadáme účinnú a predovšetkým rýchlu pomoc. Či už si vyberieme liečivé gély alebo kapsuly na vnútorné použitie, vždy lieky užívame s jedným cieľom: uľaviť si od bolesti. Takúto úľavu vám poskytnú aj veľmi známe a obľúbené prípravky Voltaren.

Viete však, kedy siahnuť práve po nich, a nie po liekoch s inou účinnou látkou? Pripravili sme si pre vás článok, v ktorom vám zhrnieme príčiny bolesti svalov a kĺbov, vysvetlíme na akom princípe Voltaren funguje a porovnáme jednotlivé jeho prípravky.

Čo je príčinou bolesti svalov a kĺbov?

Bolesť svalov – myalgia, a bolesť kĺbov – artralgia, môžu byť spôsobené rôznymi príčinami. K ich hlavnému prejavu – bolesti, sa častokrát pridružujú ďalšie symptómy, ako napríklad opuch, citlivosť na dotyk, sťažený pohyb a podobne. Bolesť môže spôsobiť napríklad:

nedostatok niektorých vitamínov a minerálov (vápnik, vitamín D),

zápal, infekcia či rôzne bežné ochorenia ako nachladnutie alebo chrípka,

nadmerná fyzická aktivita, preťaženie,

stres, únava,

obezita, vyšší vek,

zlý životný štýl, sedavý spôsob života,

rôzne chronické ochorenia, napríklad reuma, dna, osteoporóza, artróza a podobne.

S bolesťou kĺbov a svalov sa stretávajú rôzne vekové kategórie a tiež ľudia s rôznymi životnými štýlmi – postihuje mladších aj starších, aktívnych športovcov aj ľudí, ktorí vôbec nešportujú.

Ako postupovať pri bolesti svalov a kĺbov? Zistite príčinu a zmierňujte bolesť

Pri bolestiach, ktoré majú negatívny vplyv na kvalitu vášho života, je vždy vhodné pátrať po jej príčine. Pokiaľ budete riešiť len bolesť ako symptóm, no nezistíte jej príčinu, veľmi pravdepodobne sa bolesť po odznení analgetických účinkov lieku rýchlo vráti.

Ako teda spoznáte príčinu bolesti? Niekedy je jasná – napríklad pri chrípke, ktorá je takmer vždy sprevádzaná bolesťou kĺbov a svalov. Inokedy ale môže byť na prvý pohľad neviditeľná – napríklad pri artróze alebo reume. Ak vás bolesť trápi už týždne či mesiace, ide o chronickú bolesť a návšteva lekára je nevyhnutná. Môže ísť o vážnejšie ochorenie, s ktorým vám pomôže len lekár.

Niektoré typy bolesti sprevádzajú aj iné príznaky. Ak je bolestivé miesto teplé až horúce, prípadne opuchnuté, s veľkou pravdepodobnosťou je u vás prítomný zápal. Ten by ste taktiež nemali podceňovať a skonzultovať váš stav s lekárom.

Pokiaľ vás zasiahla akútna bolesť kĺbov či svalov, skúste si dobre rozanalyzovať, čo ste v posledných dňoch robili. Niektoré situácie totiž môžu byť spúšťačom bolesti. Najčastejšie ide o nevedomé fyzické preťaženie, svalovú horúčku alebo natiahnutie svalov. Príčinou môže byť aj, naopak, nedostatok pohybu, dlhé sedenie a stuhnutosť svalov a kĺbov.

Na rýchlu liečbu bolesti svalov a kĺbov sa zväčša používajú tzv. symptomatické lieky, ktoré majú rýchly efekt pri zmiernení bolesti. Jedným z takýchto liekov je aj Voltaren. Pomáha pri bežných ťažkostiach so svalmi a kĺbmi, ale aj pri zmierňovaní bolestí spôsobených chronickými ochoreniami, poraneniami či nadmernou fyzickou aktivitou. Okrem toho pomáha zmierňovať zápaly, takže častokrát nelieči len symptóm, ale aj príčinu bolesti.

Voltaren vám opäť prinesie radosť z pohybu

Lieky Voltaren sú medzi našimi zákazníkmi mimoriadne obľúbené. Poskytujú totiž úľavu od miernej až stredne silnej bolesti chrbta, svalov a kĺbov. Siahnuť po nich môžete aj pri opuchoch, zápaloch, akútnej či chronickej bolesti.

Výhodou Voltarenu je, že tieto lieky sú cenovo veľmi prijateľné a navyše ich objednáte v rôznych liekových formách. Vybrať si tak môžete liek, ktorý sa vám bude najjednoduchšie užívať. K dispozícii sú lokálne určené liečivé gély, náplasti alebo kapsulová forma liečiva.

Účinnou látkou vo Voltarene je diklofenak – liek na tlmenie bolesti a liečenie zápalu

Účinná látka obsiahnutá v liekoch Voltaren je diklofenak. Ide o protizápalový liek, ktorý patrí do skupiny nesteroidných antireumatík (NSA). Má dvojitý účinok, a to:

tlmenie bolesti,

liečba zápalu.

Diklofenak pracuje na princípe inhibície prostaglandínov – látok, ktoré v organizme spôsobujú bolesť a zápal. Zjednodušene povedané: znižuje produkciu týchto látok, a tým človeku navodzuje pocit úľavy.

Lieky s jeho obsahom sú vhodné na úľavu od bolesti chrbta, svalov a kĺbov, ale aj pri reumatických bolestiach či bolestiach zubov. Pomáhajú pri horúčke, zápaloch, opuchoch, pomliaždeninách a tiež „seknutiach“ v oblasti šije či krížov. Diklofenak, prípadne jeho soľ, sa nachádza vo všetkých liekoch Voltaren.

Chcete gél alebo kapsule? S Voltarenom máte na výber obe liekové formy

Bolesť, zápal či opuch – ani jeden z týchto stavov nie je príjemný, a to bez ohľadu na to, aká je jeho príčina. Každý z nich si vyžaduje trošku inú starostlivosť a to aj s prihliadnutím na to, v akej časti tela sa nachádza. Voltaren má riešenie pre každý prípad. Účinných prípravkov s obsahom diklofenaku je hneď niekoľko, aby každý našiel vytúženú úľavu. Pozrite si prehľad všetkých produktov.

Voltaren gély na lokálne použitie pôsobia až 24 hodín

Najpredávanejšími prípravkami našej online lekárne sú Voltaren gély, ktoré sa aplikujú lokálne na miesto bolesti. Aký je medzi nimi rozdiel?

Voltaren Forte 2,32% gél
 • uľavuje od bolesti svalov, kĺbov a chrbta
 • pôsobí protizápalovo a cielenie priamo v mieste bolesti
 • aplikuje sa 2x denne
Voltaren Forte 2,32% gél
Voltaren Emulgel
 • má trojitý účinok: uľavuje od bolesti, odstraňuje jej príčinu a urýchľuje rekonvalescenciu
 • vhodný aj na zápaly a opuch
 • aplikuje sa 3 – 4× denne

Voltaren liečivé náplasti sú vhodné aj na športové úrazy

Náplasti nájdete v 2 variantoch – s alebo bez hrejivého efektu. Obidva typy obsahujú sodnú soľ diklofenaku, a sú vhodné na krátkodobú liečbu bolesti pri akútnych poraneniach, ako je podvrtnutie, pomliaždenie, podliatiny, či športové úrazy.

Kapsule a tablety Voltaren okrem iného zmiernia horúčku

Kapsule a tablety sú určené na vnútorné použitie. Ľahko sa prehĺtajú a majú protizápalový účinok.

Voltaren Rapid 25 mg
 • uľavuje od bolesti, zmierňuje opuch a znižuje horúčku
 • vhodný pri bolestiach svalov, kĺbov aj zubov, menštruačných bolestiach
 • používa sa tiež pri príznakoch prechladnutia a chrípky
 • má formu mäkkých kapsúl
Voltaren ActiGo extra
 • uľavuje od bolesti, zmierňuje opuch a znižuje horúčku
 • vhodný pri bolestiach svaloch, kĺbov aj zubov, menštruačných bolestiach
 • používa sa tiež pri príznakoch prechladnutia a chrípky
 • má formu obalených tabliet

Zdieľať

Kategórie

Podobné články