Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Bezlepková desiata pre deti: Pozrite si naše tipy na chutnú a zdravú desiatu bez lepku pre malého i veľkého školáka

Prečo je desiata dôležitá?

Nevyhnutnosť desiaty u dospelých ľudí sa líši v závislosti od ich denného režimu – kedy vstávajú, aké rozostupy majú medzi jedlami a na koľko jedál denne sú naučení. U detí je však desiata oveľa dôležitejšia – dodáva im potrebnú energiu. Predovšetkým deti v školskom veku potrebujú počas doobedia dostatok energie na učenie, sústredenie a iné aktivity. Desiata je zdrojom zhruba 5 – 15% dennej energie z prijatej potravy. Pri správnom rozvrhnutí jedál pomôžete vášmu dieťaťu s dostatkom energie a súčasne zabránite tomu, aby zo školy prišlo veľmi vyhladované.

desiata bez lepku

Skúste si upiecť domáce rožteky bez lepku

My pre vás máme šikovný a rýchly recept na domáce rožteky bez lepku, ktoré bude vašej ratolesti závidieť nejeden spolužiak. Čo všetko budete potrebovať a aký je postup?

bezlepkove rozky na desiatu

Upozornenie:

Nezabudnite, že ak máte doma malého celiatika, no vy sami týmto ochorením netrpíte, je dôležité vyhýbať sa krížovej kontaminácii potravín. Uistite sa, že bezlepkové pečivo a potraviny sú uskladnené zvlášť a nemôže dôjsť k ich kontaktu s lepkom. Odporúča sa tiež používanie iného toastovača a hriankovača na prípravu bezlepkových jedál.

makova babovka bez lepku

Maková bábovka bez lepku

Bábovka je najväčšia klasika. A verte, že si zamilujete aj makovú bábovku. Je to vydarená obmena obľúbeného koláča, ktorý sa pečie takmer v každej rodine. 

marhulovy bezlepkovy kolac s tvarohom

Marhuľové bezlepkové koláče s tvarohom

Pripravte si s nami výborné bezlepkové marhuľové koláče s tvarohovou plnkou. Ako základ sme použili domáce bezlepkové lístkové cesto.

bezlepkovy jahodovy chlebicek

Bezlepkový jahodový chlebíček

Bezlepkový jahodový chlebíček môžeme zaradiť medzi jednoduché a rýchle recepty. Zvládne ho skutočne každý a nebude k tomu potrebovať žiadne špeciálne kuchynské náradie.

bezlepkovy babka s makom a marcipanom

Bezlepková babka s makom a marcipánom

Bezlepková babka je ideálnym spoločníkom k vašej šálke kávy, skvelou desiatou pre deti alebo ako sladké potešenie na večer.

Máte doma dobrú zásobu bezlepkovej múky? Doplňte si ju z našej ponuky

jogurt s bezlepkovym musli

Zdravá desiata na sladko – vyskúšajte ovocie, müsli a jogurt

Hoci sa u mnohých celiatikov vyvinie aj intolerancia na laktózu, nemusíte sa báť. Vaše dieťa si napriek tomu môže dopriať jogurt či iný mliečny výrobok. Existujú bezlepkovo-bezlaktózové výrobky, ktoré sú dostupné aj v bežných obchodoch s potravinami. Na prípravu chutnej desiaty vám stačí obľúbený jogurt vášho dieťaťa, nejaké to čerstvé ovocie a bezlepkové müsli. Medzi najobľúbenejšie druhy „desiatového“ ovocia patrí napríklad banán, jahody alebo čučoriedky.

Upozornenie:

Nezabudnite vždy pozorne skontrolovať zloženie jednotlivých potravín - predovšetkým v prípade, že je dieťa intolerantné na laktózu. Nie všetky bezlepkové produkty sú totiž aj bezlaktózové.

Potrebujete inšpiráciu na bezlepkové raňajky?

Žiaden strach. Máme pre vás pár jednoduchých a chutných tipov na sladké i slané raňajky.

bezlepkove ranajky

Neprehliadnite