Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Bolí vás päta? Zistite, čo je to pätová ostroha, spoznajte jej príčiny, príznaky a možnosti liečby homeopatiou

Pätová ostroha je bolestivá, čoraz častejšie sa opakujúca sa choroba. Homeopatia je účinná pri liečbe tohto ochorenia kostí.

Príčiny pätovej ostrohy

  • Nadmerné zaťaženie: dlhodobá nadmerná záťaž na nohu, najmä na pätu, môže spôsobiť mikrotraumy v šľachách a väzoch. To v konečnom dôsledku vedie k zápalu.
  • Nepohodlná obuv: nosenie nevhodnej obuvi s nedostatočnou oporou môže spôsobiť neprirodzenú záťaž na nohu a prispieť k vzniku pätovej ostrohy.
  • Zlá chôdza: anomálie v biomechanike chôdze alebo zakrivenie chodidla môžu spôsobiť neprimerané zaťaženie päty. To môže vyústiť do tohto zdravotného problému.
  • Obezita: rýchly a výrazný nárast hmotnosti (nad 10 kg) môže spôsobiť, že chodidlo nebude vyvážené a bude sa prepadávať, čo povedie k nedostatočnej podpore.
  • Tehotenstvo: tiež môže spôsobiť tento typ problému po rýchlom náraste hmotnosti.
  • Šport: najmä beh a jogging.
  • Turistika.
  • Špecifická morfológia, napríklad ploché nohy: pri výbere obuvi musíte byť opatrní a neriadiť sa módou. Pohodlie musí mať prednosť pred všetkým ostatným, aby ste sa vyhli pätným ostrohám.
  • Náročná práca, ktorá si vyžaduje dlhé státie na nohách.

Príznaky pätovej ostrohy

rehabilitacia

Liečba a prevencia

Rehabilitačné cvičenia: cvičenia na posilnenie svalov nôh a chodidiel môžu pomôcť zmierniť zaťaženie a zlepšiť biomechaniku chôdze.

E-book Homeopatia do vrecka:

Viac o homeopatii sa dočítate aj v e-booku Homeopatia do vrecka, ktorý vám ponúkame na stiahnutie.

homeopatia do vrecka

Hekla lava 5CH je voľnopredajný homeopatický liek bez schválených terapeutických indikácií na vnútorné použitie. Pri iných riedeniach je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára alebo lekárnika.
Zdroj: Materia medica homeopatica

Osteocynesine je voľnopredajný homeopatický liek. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa. O správnom použití sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom.

Neprehliadnite