rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
hodnotenia

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Biotín na vlasy: Ktoré doplnky podporia krásu a zdravie vašich vlasov?

Vitamín krásy, vitamín B7 a dokonca vitamín H, to všetko sú názvy pre jednu látku – biotín. Ide o vo vode rozpustnú látku, ktorá sa v našom tele prirodzene nenachádza. To znamená, že ju telu musíte dodávať stravou alebo doplnkami výživy. Hoci má množstvo prospešných účinkov na ľudské zdravie, najviac ľudí ho pozná práve kvôli jeho pôsobeniu na zdravie a krásu vlasov a nechtov. Aké účinky biotín presne má a v akých prípravkoch ho môžete nájsť?

Aké sú najznámejšie účinky biotínu?

  • Podporuje zdravie a krásu vlasov.
  • Spevňuje nechty.
  • Podporuje činnosť mozgu.
  • Hydratuje pokožku.
  • Je dôležitý pre bezproblémový priebeh tehotenstva.
  • Môže pozitívne ovplyvniť hladinu cukru v krvi.

Biotín sa podieľa na veľkom množstve metabolických procesov, pričom niektoré z nich zodpovedajú za štiepenie aminokyselín, sacharidov a tukov.

Ako môžete užívať biotín na vlasy?

Biotín si telo nevie vyprodukovať samé,  je teda potrebné prijímať ho v strave. To však môže byť problematické, keďže len veľmi málo ľudí sa stravuje natoľko zdravo, aby telu dodali úplne všetky potrebné živiny. Prospešné látky a vitamíny, ktoré sa vám nepodarí prijať v strave, môžete doplniť inak – pomocou doplnkov stravy. Doplnky s biotínom nájdete väčšinou vo forme tabliet, no naraziť môžete aj na také, ktoré sú napríklad v prášku.

Veľmi často sa pre zvýšenie účinku na určitú oblasť zdravia kombinujú viaceré zložky s podobným pôsobením. Môžete teda nájsť doplnky, ktoré okrem biotínu obsahujú aj kolagén, selén, kremík, kyselinu acetylsalicylovú a iné. Pokiaľ teda chcete mať krásne, silné, husté a zdravé vlasy, vyskúšajte niektorý z doplnkov:

 

Kozmetika s biotínom na rast vlasov

Druhým spôsobom, ako využiť „magické“ vlastnosti biotínu, je používanie kozmetiky s jeho obsahom. Môžete vyskúšať rôzne šampóny, masky či kondicionéry obohatené o biotín, kofeín a vitamíny či minerály s pozitívnym účinkom na zdravie vlasov.

Neprehliadnite