Čo na zápal močových ciest?

Zápal močových ciest je nepríjemný a bolestivý problém. Vo väčšine prípadov ho majú na svedomí baktérie, ktoré sa z vonkajšieho okolia dostanú do močového mechúra, kde sa následne množia. Tento problém zvykne častejšie potrápiť ženy ako mužov. Ženská močová trubica je totiž kratšia ako mužská, a tak sa baktérie do močového mechúra môžu dostať jednoduchšie. Už pri prvých príznakoch je veľmi dôležité včas a vhodne zasiahnuť.

 

Aké sa prejavuje zápal močových ciest?

Medzi najčastejšie príznaky, ktoré naznačujú zápal, patrí:

  • pálenie, rezanie a bolesť pri močení,
  • časté nutkanie na močenie,
  • krv v moči,
  • bolesť v podbrušku,
  • tmavý/zapáchajúci moč,
  • horúčka.

 

Ako zápal močových ciest liečiť?

Pri už rozvinutej infekcii sa zrejme nevyhnete návšteve lekára, ktorý prevedie vyšetrenie z moču a nastaví vhodnú liečbu. Pokiaľ vám nasadí antibiotiká, zvážte aj užívanie probiotík.

V rámci doplnkovej liečby alebo na zmiernenie príznakov a rozšírenia infekcie môžete siahnuť napríklad po urologických čajoch. Pomôcť vám tiež môžu rôzne sirupy, kvapky, kapsule či tablety s extraktom z brusníc. Medzi obľúbené produkty patria kvapky či tablety Rowatinex alebo Plus Lekáreň Brusnice Forte.

V rámci samotnej liečby i zmiernenia príznakov sa odporúča piť dostatočné množstvo nesýtených tekutín. Úľavu taktiež môže priniesť sedací kúpeľ v odvare z bylín – vhodný je repík či harmanček. Účinný je aj vitamín C, ktorý okysličuje moč a tým pádom redukuje pôsobenie baktérií. Vhodnou voľbou sú tiež produkty s Echinaceou. Podporuje obranyschopnosť organizmu a má pozitívny vplyv na močové cesty.

 

Ako môžeme zápalu močových ciest predchádzať?

V rámci prevencie vzniku infekcie močových ciest sa predovšetkým odporúča dbať na prijímanie dostatočného množstva tekutín, správnu hygienu a užívanie prírodných výživových doplnkov, ktoré sa starajú o činnosť vylučovacej sústavy. My sme pre vás pripravili aj výber TOP produktov na prevenciu, liečbu aj podpornú liečbu zápalu močových ciest:

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×