Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Vyberáme najlepšie lepidlo na zubnú protézu

S nosením zubnej náhrady sa občas spája určitá dávka nepohodlia. Zubná náhrada musí totiž nielen presne sedieť, ale musí byť aj pevne zafixovaná. Len v tom prípade bude plniť svoju funkciu bez toho, aby ste nemali problémy pri konzumácii jedla alebo nepociťovali tlak na ďasná. Na fixáciu zubnej náhrady slúžia fixačné krémy a gély, ktoré možno poznáte aj pod názvom lepidlá na zubné protézy. Ako si vybrať to najlepšie? Poradíme vám.

Lepidlo na protézu – čo je jeho úlohou?

Existuje viacero spôsobov, ako nahradiť zubný chrup. Niektoré protézy sú fixné, iné snímateľné, čiastkové či celkové. Ich úloha je však rovnaká. Majú vám pomôcť pri konzumácii jedla, rozprávaní aj artikulácii. Ich úlohou je tiež vrátiť vám na pery ten najširší a najbelší úsmev. Lepidlo na protézu sa používa na snímateľné zubné protézy. Ako už naznačuje ich názov, majú tú výhodu, že ich možno vytiahnuť z úst, poriadne vyčistiť a dopriať ďasnám trošku oddychu.

Protéza sa vždy vyrába tak, aby používateľovi presne sedela. Celý proces pozostáva z odoberania odtlačkov ďasien, skúšky, či náhrada sedí ako má, a tiež následného učenia sa, ako s ňou správne fungovať. Pokiaľ protéza nesedí správne, budú vás bolieť ďasná, môžu sa vám vytvoriť otlaky a následné zápaly.

Iným problémom je zas to, keď vás nezafixovaná protéza zradí pri konzumácii obľúbeného jedla, prípadne to, keď sa pod ňu dostávajú zvyšky konzumovanej potravy. Presne s týmto vám pomôže vhodne zvolený fixačný krém – alebo teda lepidlo na protézu. Vďaka lepidlu bude zubná náhrada pevne držať na mieste, nebude sa hýbať a spôsobovať vám bolesť ani odreniny. Zabráni tiež prieniku jedla pod náhradu.

Aké vlastnosti by malo mať najlepšie lepidlo na zubnú protézu?

  1. Lepidlo na protézu by malo účinne fixovať protézu.
  2. Aplikácia by mala vydržať niekoľko hodín, ideálne počas celého dňa.
  3. Lepidlo by sa nemalo rozpustiť pri konzumácii horúcich jedál a nápojov.
  4. Zloženie lepidla na protézy má byť účinné, ale súčasne šetrné k ďasnám a ústnej dutine.
  5. Prípravok by mal chrániť sliznice i protézne lôžko pred mechanickým poškodením.
  6. Zvyšky lepidla by sa nemali zachytávať na ďasnách, len na protéze. Odtiaľ ich odstránite špeciálnou kefkou na protézy.
  7. V ideálnom prípade by malo byť lepidlo vhodné na spodnú aj vrchnú protézu.
  8. Môže obsahovať upokojujúce a ošetrujúce zložky, napríklad aloe vera, ktoré napomôžu zdraviu ďasien.
  9. Malo by byť účinné aj pri zvýšenej tvorbe slín.
  10. Nemalo by obsahovať zinok, farbivá, alergény a iné dráždivé látky.

Existujú ďalšie faktory, ktoré vás môžu pri výbere fixačného krému na protézy presvedčiť. Niekto preferuje lepidlo bez vône a príchute. Iný zas radšej siahne po prípravku s jemnou mätovou vôňou a chuťou. Tak isto sa môže stať, že lepidlo, ktoré skvelo funguje vášmu známemu, nemusí dobre fungovať vám. Aj preto by ste si mali vždy vyberať na základe vlastných potrieb a preferencií.

Toto sú najobľúbenejšie lepidlá na zubnú protézu našich zákazníkov

Neprehliadnite