Zinok, ktorý lieči: Spoznajte Zinkorot, jediný liek s obsahom zinku a kyseliny orotovej na trhu

zinkorot

Doplnky s obsahom zinku patria medzi najobľúbenejšie výživové doplnky. Účinky zinku sú totiž tak komplexné, že ho môžeme užívať na široké spektrum problémov. Ženy po ňom siahajú na posilnenie vlasov a nechtov, muži ho užívajú pri problémoch s plodnosťou. Okrem toho je veľmi rozšíreným pomocníkom pri podpore imunity.

Celkovo sa zinok podieľa na približne 300 biochemických reakciách v organizme, a tak je pre nás nevyhnutný. Zároveň patrí medzi esenciálne stopové prvky, čo znamená, že ho náš organizmus nedokáže vyrobiť sám, ale musíme ho prijímať „z vonku“. Keďže strava u mnohých ľudí nie je dostatočným zdrojom, mali by sme ho dopĺňať prostredníctvom doplnkov s obsahom zinku. Existujú tiež voľnopredajné lieky so zinkom, ktoré vám pomôžu aj pri výraznom nedostatku. Zaujíma vás, kde takéto lieky nájdete? Spoznajte s nami Zinkorot – zinok, ktorý lieči.

Prečo je zinok tak obľúbenou súčasťou výživových doplnkov?

Najvýraznejší efekt má zinok na podporu imunity, udržiavanie celistvosti pokožky, hojenie rán, ale aj na rast a vývoj tela. Okrem toho je dôležitý aj preto, že:

chráni bunky pred oxidačným stresom,

hrá dôležitú úlohu pri syntéze DNA, a tiež pri raste a delení buniek,

udržiava správnu funkciu našich zmyslov (zraku, chuti a čuchu),

má priaznivý vplyv pevné nechty, krásne vlasy a zdravú pokožku (môže pôsobiť aj proti vyrážkam či akné),

pôsobí na fyzickú výkonnosť človeka, pomáha udržiavať zdravé kosti a podporuje plodnosť,

stabilizuje hladinu cukru v krvi, je dôležitý pre správnu funkciu štítnej žľazy,

pôsobí na vývoj mozgu a nervovú činnosť, upokojuje nervový systém a kladne pôsobí na duševný stav človeka.

Zinok je teda nevyhnutný pre celkový správny vývoj organizmu a jeho dostatočná hladina by nemala chýbať nikomu z nás. Keďže patrí medzi esenciálne stopové prvky, musíme ho prijímať buď zo stravy, alebo z kvalitných výživových doplnkov, ktoré jeho hladinu spoľahlivo doplnia.

Zinkorot nie je výživový doplnok, ale liek

Zinok sa najčastejšie vyskytuje vo výživových doplnkoch. Ak však pociťujete akútny nedostatok zinku, prípadne ho potrebujete efektívne doplniť, môžete siahnuť aj po lieku s obsahom zinku. Veľmi obľúbeným, kvalitným a efektívnych liekom je Zinkorot od výrobcu Wörwag Pharma, ktorý je jediným voľnopredajným liekom s obsahom zinku a kyseliny orotovej na trhu. Každá tableta obsahuje 157,36 mg dihydrátu zinkumorotátu, čo zodpovedá 25 mg zinku. Ide o pomerne vysokú dávku, ktorá je vhodná nie len na vyrovnanie hladiny, ale aj na liečbu výrazného nedostatku zinku. 

Vďaka svojmu zloženiu dokáže Zinkorot organizmu spoľahlivo dodať potrebný zinok, pričom dĺžka jeho užívania závisí od nedostatku či od povahy problému, ktorý vás trápi. Najväčším benefitom pre vaše telo bude zrejme jeho pozitívny efekt na budovanie a posilňovanie imunity. Zinok totiž dokáže podporovať fungovanie dôležitých zložiek imunitného systému – bielych krviniek B a T-lymfocytov, ktoré náš organizmus chránia pred vznikom ochorení.  

Ako spoznáte nedostatok zinku? Napovedia vám tieto príznaky

Ak ani napriek pestrej strave nemá váš organizmus potrebnú hladinu zinku, Zinkorot predstavuje ideálny spôsob, ako si ho jednoducho a rýchlo doplniť. Viete však rozpoznať nedostatok zinku? Mierny nedostatok sa navonok môže prejaviť ako:

nedostatočné hojenie rán či rôzne kožné problémy, ako sú zápaly alebo vyrážky,

zhoršené vnímanie chuti a čuchu,

vypadávanie vlasov,

slabé a lámavé nechty,

zlá nálada a psychická nerovnováha.

Okrem toho má mierny nedostatok zinku aj tzv. „skryté“ príznaky, a to napríklad zvýšenú náchylnosť na infekcie. Vysoký a výrazný nedostatok zinku môže spôsobiť ešte vážnejšie problémy, ako je retardácia rastu u detí, alopécia, poruchy chuti do jedla, zmeny v správaní či veľmi slabá imunita. Význam zinku pre organizmus by ste preto určite nemali podceňovať. Obzvlášť by ste si mali dať pozor, ak sa venujete fyzicky náročnému športu alebo ste v dlhodobom strese. Tieto 2 faktory totiž môžu nedostatok zinku zapríčiniť.

Zinkorot vám pomôže pri prevencii aj liečbe

Zinok by si pravidelne mali dopĺňať všetci ľudia náchylní na jeho nedostatok – napríklad osoby s oslabenou imunitou, tehotné ženy alebo ľudia so špeciálnymi diétami, ktorí nemajú možnosť prijať ho v adekvátnej miere zo stravy. Odporúča sa tiež dopĺňať športovcom, nakoľko ho telo vo vysokých množstvách vylučuje potením.

Záchranou môže byť aj pri problémoch s pokožkou, vypadávaním vlasov alebo lámavosťou nechtov. Zinok je teda naozaj komplexný prvok, ktorý vo vysokej miere prispieva k nášmu fyzickému a psychickému zdraviu, kráse a vitalite.

Zdieľať

Kategórie

Podobné články