Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Vyberáme zubnú kefku pre dieťa

Ústna hygiena a pravidelné umývanie zubov je jedným zo základných hygienických návykov, ktoré nás rodičia učia už od malička. Závisí od nej nielen zdravie našich zubov, ale aj celej ústnej dutiny. Väčšina detí ale nemá k umývaniu zúbkov dobrý vzťah – nepáči sa im pravidelnosť úkonu a ani to, že ich rodičia kontrolujú, či si zuby umývajú správne. Vhodne zvolená zubná kefka vám však môže pomôcť. Ako postupovať pri výbere zubnej kefky pre dieťa?

Zubné kefky pre deti vs. dospelých – ako sa líšia?

Zubné kefky pre deti sa od tých dospeláckych nelíšia len farbami, ako by sa to na prvý pohľad mohlo zdať. Je pravda, že zvyknú byť farebnejšie a dokonca ich nájdete aj v rôznych verziách s rozprávkovými postavičkami a superhrdinami. Najdôležitejší rozdiel je však v ich veľkosti. Zubná kefka musí dobre zapasovať do detskej rúčky. Napomáha to totiž tomu, aby dieťa kefku správne uchopilo a naučilo sa ju používať presne tak, ako by malo.

Navyše, dôležitá je nielen veľkosť kefky samotnej, ale aj jej hlavičky. Kefky pre deti majú menšie hlavičky, čo uľahčuje manipuláciu s kefkou a umožňuje dôkladné čistenie malých detských zúbkov. Kefky pre deti by ste mali vyberať predovšetkým podľa veku dieťaťa a následne zvoliť vhodný typ kefky. Z akých typov kefiek máte na výber?

Klasické zubné kefky pre deti

Základným typom zubných kefiek sú klasické, alebo tiež manuálne, zubné kefky. Je to ten najbežnejší druh kefiek používaný deťmi i dospelákmi, hoci pomaly ich vytláčajú elektrické a sonické zubné kefky. Pri klasickej kefke musíte totiž celé umývanie zubov „odmakať“ sami. Umývaniu zúbkov manuálnou zubnou kefkou by ste dieťatko mali začať učiť zhruba od ukončeného prvého roka života. Pomôžete mu tak vytvoriť návyk a rutinu.

Na obale každej zubnej kefky nájdete uvedené, od akého veku je pre dieťa určená. Zatiaľ čo niektoré sú vhodné až pre staršie detičky, dostupné sú aj kefky pre našich najmenších. S ich pomocou môžu rodičia čistiť deťom prvé zúbky, masírovať ďasienka a detičky sa postupne naučia samostatnému používaniu kefky. V našej ponuke nájdete napríklad:

 

Elektrické kefky pre deti

Elektrické zubné kefky pre deti sú čoraz väčším hitom. Ich hlavnou výhodou je väčšia šetrnosť voči detskému chrupu. Pri manuálnych zubných kefkách často trvá nejakú dobu, kým sa dieťatko naučí správnej technike čistenia zubov – môže používať príliš veľký tlak, prípadne si nečistiť zúbky dostatočne dobre. Elektrické zubné kefky majú jemné štetinky, drobné guľaté hlavičky a nastavenia prispôsobené presne potrebám detských úst a zúbkov. Elektrické zubné kefky sú vhodné pre deti od 3 rokov.

Aký rozdiel je medzi elektrickou zubnou kefkou a sonickou kefkou pre deti?

Sonické zubné kefky patria k elektrickým zubným kefkám. Od klasických elektrických kefiek sa odlišujú pohybom hlavice kefky. Sonické kefky pre deti robia kmitavé mikropohyby akoby smerom hore a dolu. Pri čistení zubov teda stačí len prechádzať z jednej strany zubov na druhú, zvyšnú prácu urobí kefka. Ďalej existujú rotačné a tiež oscilačno-rotačné zubné kefky, ktoré zuby čistia krúživým pohybom.

Neprehliadnite