Ako zmierniť peľovú alergiu pomocou homeopatie?
Peľová alergia je nadmerná reakcia imunitného systému na alergény v ovzduší. Jej výsledkom sú respiračné a očné príznaky, ako napríklad alergická nádcha a alergická astma. Sú to obťažujúce prejavy, ktoré si vyžadujú liečbu a preventívne opatrenia.
Rastlinné pele sú prirodzene prítomné v našom prostredí. Pele niektorých rastlín však môžu spôsobiť alergické reakcie (alebo polinózu), ktoré sa najčastejšie prejavujú nepríjemnými príznakmi v oblasti dýchacích ciest a očí. Čoraz častejšie sa vyskytujú aj kožné príznaky. Alergie spôsobené peľom prenášaným vzduchom sa vyskytujú najmä na jar, pretože v tomto období rastliny uvoľňujú peľ na rozmnožovanie.
Začiatok a koniec peľovej sezóny, ako aj koncentrácia peľu v ovzduší, sú základnými údajmi, ktoré umožňujú alergikom prispôsobiť liečbu a správanie, a tak zmierniť príznaky alergie.Informácie o alergénnych rastlinách, emisiách peľu, obdobiach a príslušných regiónoch môžete získať na jednej z týchto stránok:
Čo môžete urobiť, aby ste minimalizovali príznaky peľovej alergie?
Ako sa vyrovnať s alergiou počas peľovej sezóny v domácom prostredí?
- Počas peľovej sezóny si každý večer opláchnite vlasy, pretože peľ sa usadzuje práve na vlasoch.
- Vetrajte miestnosti najlepšie pred východom a po západe slnka. Peľ sa totiž do ovzdušia začína uvoľňovať za úsvitu.
- Vyhnite sa pôsobeniu iných dráždivých alebo alergizujúcich látok, ako je tabak, čistiace prostriedky, domáce parfumy či kadidlo.
Ako sa vyrovnať s alergiou počas peľovej sezóny vonku?
- Minimalizujte pobyt vonku.
- Ak sú vychádzky po vonku povinné, vykonávajte ich na konci dňa a noste ochranné okuliare a masku, následne sa doma osprchujte a prezlečte.
- V záhrade sa vyhýbajte výsadbe rastlín alebo stromov, ktoré vypúšťajú alergizujúce pele.
- Strihajte rastliny vo fáze pukov, aby ste obmedzili koncentrácii peľu.
- Nesušte oblečenie vonku, pretože peľ sa usadzuje práve na vlhkom oblečení.
- Pri cestovaní autom majte zatvorené okná.
Aké homeopatické lieky sú k dispozícii na zmiernenie peľovej alergie?
Cieľom homeopatie je na jednej strane liečiť príznaky, ktoré sa objavujú počas alergickej krízy, a na druhej strane zaviesť základnú liečbu určenú podľa všetkých príznakov. Homeopatické riešenia proti peľovej alergii sú bezpečné. Nevyvolávajú vedľajšie účinky a sú kompatibilné s inými súčasnými lekárskymi postupmi.
Podporným homeopatickým liekom na liečbu alergickej nádchy je liek RHINALLERGY. Lieči alergickú reakciu a pôsobí na základné symptómy alergie: tečenie z nosa, kýchanie a slzenie očí. Nevyvoláva ospalosť, závraty, bolesti hlavy, tráviace ťažkosti ani podráždenie pokožky. Môže byť užívaný počas celého dňa a odporúčaný spolu s antihistaminikami.
Upozornenie
Rhinallergy je homeopatický liek. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu, prípadne sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.
V prevencie alergických reakcií môžete siahnuť po jednozložkových homeopatických liekoch. Odporúča sa užívať ich koncom zimy, a teda tesne pred začiatkom „alergickej sezóny“. Vhodné sú:
- POLLENS 15CH – 10 granúl 1x týždenne
- POUMON HISTAMINE 15CH – 10 granúl 1x týždenne
Upozornenie
Pollens 15CH a Poumon Histamine 15CH sú voľnopredajné homeopatické lieky bez schválených terapeutických indikácií na vnútorné použitie. O spôsobe použitia sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, v takom prípade je použitie individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára alebo lekárnika. Zdroj: Materia medica homeopatica.
Hľadáte homeopatiká na alergiu?
Pozrite si celú našu ponuku homeopatických liekov určených na alergie.
E-book Homeopatia do vrecka:
Viac o homeopatii sa dočítate aj v e-booku Homeopatia do vrecka, ktorý vám ponúkame na stiahnutie.