Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
plus - ikona
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Pripravte sa na dojčenie: Čo by ste mali vedieť ešte pred príchodom bábätka a ako sa na dojčenie čo najlepšie pripraviť?

Základom je kontakt s dieťatkom

Laktačné poradkyne, pôrodné asistentky a mnohí iní odborníci sa zhodnú na tom, že pre dobrý priebeh a začiatok dojčenia je nevyhnutný priamy kontakt matky s dieťatkom. Hneď po narodení sa preto odporúča priložiť osušené dieťatko na nahý hrudník matky, aby došlo k prirodzenému kontaktu koža na kožu. V mnohých prípadoch sa v takejto situácii dieťatku nemusí nijako pomáhať. Má totiž v sebe veľmi silné vrodené inštinkty. Tie ho vedú k tomu, aby našlo mamin prsník a začalo piť. Ide však o proces, ktorý môže trvať dlhšie a nie vždy je v praxi realizovateľný – respektíve, nie v každej nemocnici je táto metóda v súčasnosti už zaužívaná. 

ako sa pripravit na dojcenie

V rôznych nemocniciach sa stretávame s rôznymi postupmi a metódami. Preto sa pri výbere nemocnice, v ktorej chcete bábätko priviesť na svet, skúste popýtať, ako to tam chodí – či je dieťatko po narodení odnesené od maminy alebo je umožnený kontakt koža na kožu.

polohy pri dojceni

Poloha madony patrí k najpoužívanejším polohám dojčenia v sede. Jednou rukou držíte bábätko, druhou prsník, pričom ruka dieťatka by mala byť buď okolo vášho pása, pod prsníkom alebo pod dieťatkom, aby nebránila priamemu kontaktu. Pre viac pohodlia si môžete nohu podložiť stoličkou a pod dieťatko dať vankúš.

Táto poloha nie je vhodná, ak sa zotavujete po cisárskom reze. Vzhľadom na jeho umiestnenie by vám dieťatko tlačilo priamo na jazvu.

ako podporit laktaciu

Poradíme vám, ako podporiť laktáciu

Stále máte z dojčenia strach? Prečítajte si viac o dojčení a najlepších spôsoboch, ako môžete podporiť tvorbu materského mliečka.

Neprehliadnite