Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
plus - ikona
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Pripravte svoju pokožku na leto už teraz. 6 tipov, ktoré vám pomôžu ku zdravej a krásnej pokožke počas celého leta

Starostlivosť o pokožku pred letom

Väčšina žien má svoju pravidelnú rutinu starostlivosti o pokožku. Postupy, čas, frekvencia a samotné kozmetické prípravky v rámci tejto rutiny sa od ženy k žene líšia. Čo ale majú spoločné je, že úlohou takejto rutiny je pokožku vyčistiť, hydratovať a vyživiť. V zime často siahame po hutnejších a výživnejších krémoch či olejoch, ktoré efektívne ošetrujú chladom popraskanú pokožku. S postupným oteplením však použitie takýchto mastnejších prípravkov nemusí každému vyhovovať. Nastáva teda čas rutinu trošku pozmeniť a prispôsobiť príprave na leto. Ako na to?

starostlivost o pokozku pred letom

Hydratácia zvnútra

Dodržujte pitný režim a doprajte telu denne aspoň 2 litre tekutín. Medzi tekutiny samozrejme nepočítajte kávu ani alkohol. Primárne by ste mali piť čistú vodu, pričom pitný režim môžete doplniť o minerálky, nesladené čaje či ovocné šťavy.

Hydratácia zvonka

Existuje množstvo prípravkov, ktoré vám s hydratáciou pomôžu. Vyskúšajte okrem hydratačných krémov aj séra a hydratačné masky. Niektoré sú vhodné na každodenné používanie, iné vám postačí aplikovať raz za týždeň.

Hydratačné séra

Hydratačné masky

Vedeli ste?

K vysušovaniu pokožky prispievajú aj kúpele či sprcha v horúcej vode. Netvrdíme, že sa teraz musíte sprchovať len v studenej vode, ale je dobré teplú vodu prestriedať so studenou, prípadne aspoň upustiť od „vriacich“ kúpeľov – ruku na srdce, práve tie sú u mnohých žien extrémne obľúbené.

Vedeli ste, že škodlivé UV lúče prenikajú aj cez okno? Pokiaľ teda sedíte za volantom alebo napríklad máte v kancelárii miesto pri okne, ultrafialové žiarenie vám na pokožku dopadá bez ohľadu na ročné obdobie či počasie. Siahnite po SPF aj v prípade, že sa nechystáte von, ale čas trávite v priestoroch s oknami.

  • Mechanická exfoliácia – pri mechanickom peelingu sa používajú abrazíva, čiže malé čiastočky, ktoré pomocou mechanického šúchania odstraňujú staré vrstvy pokožky. Ide o klasické peelingové prípravky s malými pevnými čiastočkami. Mechanický peeling nemusí vyhovovať ľuďom s citlivou alebo ekzematickou pokožkou, nakoľko prisilný peeling môže pokožku podráždiť.
  • Chemická exfoliácia – nazýva sa aj chemický peeling a funguje na báze AHA a BHA kyselín. Tie sú pri správnom použití často šetrnejšie k pokožke ako mechanický peeling. Okrem toho, že ju zbavujú odumretých kožných buniek, podporujú tiež tvorbu kolagénu. Pokiaľ s týmto typom peelingu ešte len začínate, zvoľte najprv slabšiu koncentráciu a pozorujte, ako na prípravok vaša pokožka reaguje. Pri chemických peelingoch je nevyhnutné používať SPF.
  • Enzymatické peelingy – enzymatické peelingy sú vhodné pre citlivejšiu pleť. Obsahujú prírodné enzýmy z tropického ovocia a zeleniny, šetrne rozpúšťajú keratín v odumretej pokožke a nenarúšajú prirodzené pH pleti.
betakaroten na opalovanie

Betakarotén na opaľovanie

Medzi obľúbené antioxidanty patrí aj betakarotén. O ňom si mnohí myslia, že jeho užívanie či používanie v kozmetických produktoch zaručí krásne a dlhotrvajúce opálenie pomaly už po prvom slnení. Áno, betakarotén ovplyvní to, ako bude vaša pokožka vyzerať, ale trošku iným spôsobom. Pomáha ju totiž chrániť pred voľnými radikálmi, podporuje jej zdravie a vzhľad. Betakarotén sa odporúča začať užívať už zhruba 10 týždňov pred začiatkom sezóny.

Ako ešte účinne bojovať s celulitídou?

Ak vás trápi celulitída mali by ste zvážiť váš životný štýl. Zaraďte si do dňa viac pohybu, pite dostatok vody, stravujte sa zdravo a vyhýbajte sa jedlám spôsobujúcim nadmerné zavodnenie. Obľúbeným spôsobom, ako s celulitídou zabojovať, je tiež lymfodrenáž alebo maderoterapia.

Neprehliadnite