Ako sa vyhnúť nevoľnostiam na dovolenkových cestách vďaka homeopatii?
Po dlhom čase prichádza dovolenková letná sezóna s ňou aj dovolenkové cestovanie, či už v rámci Slovenska alebo do okolitých krajín. Dlho odkladanú radosť a zážitok z cesty však dokáže často pokaziť cestovateľská nevoľnosť, tzv. kinetóza. Aj keď kinetóza nie je choroba, dokáže riadne znepríjemniť cestu k dlho očakávanému dovolenkovému cieľu. Spravme aj cestu k nemu pokojnou a príjemnou vďaka homeopatii.
Prečo vzniká kinetóza?
Nevoľnosť, zvracanie, točenie hlavy, studený pot, slabosť – aj takto dramaticky sa môže začať cesta. Môže, ale nemusí. Aj keď vedci doteraz nemajú jednoznačné vysvetlenie, prečo vzniká kinetóza, jeden z názorov hovorí, že za všetko môže „dopletený mozog“. Pri cestovaní v dopravnom prostriedku dostáva totiž zmätočné informácie, že sa nehýbeme, a predsa sa hýbeme. Rozrušuje ho nesúlad medzi vnímaným a skutočným pohybom a tak aj reaguje.
Kinetózy sú ochorenia spôsobené pohybom dopravného prostriedku, náhlymi zmenami polohy tela a hlavy v lanovke alebo v rýchlo sa pohybujúcom výťahu. V týchto situáciách dochádza k dráždeniu aparátu vnútorného ucha, čo sú vlastne tri kanáliky kolmo na seba orientované, vyplnené tekutinou – lymfou. Na týchto vegetatívnych reakciách sa podieľa aj blúdivý nerv (Nervus vagus), ktorého vetvy smerujú cez pažerák až do žalúdka.
Kinetóza často začína počas cestovania v dopravnom prostriedku zívaním, bledosťou pokožky, pocitom na zvracanie, bolesťou hlavy a chladným potom. V jej rozvinutej fáze sa môžu objaviť aj zvracanie a nutkavá hnačka. V uzavretom priestore lietadla pri transoceánskom lete sa môže pridružiť „jet lag“, a tedachoroba z časového posunu.
Aj keď je pocit nevoľnosti a nutkanie na vracanie nepríjemná záležitosť, je vracanie vlastne pre telo do určitej miery prospešné. Ide totiž o obranný mechanizmus, ktorým sa organizmus zbavuje pre neho zlých látok. Preto sa človek po vyvrátení obsahu žalúdka väčšinou cíti lepšie. Samozrejme záleží najmä na príčine týchto problémov. Svoje problémy môžete zmierniť, odstrániť alebo im predísť, vďaka voľne dostupným liekom na vracanie.
Prečo si vybrať liek COCCULINE®?
V lekárňach je k dispozícii viacero dostupných liekov proti nevoľnosti. Väčšina z nich má však utlmujúci účinok. Po užití antihistaminík sa môže zvýrazniť suchosť v ústnej dutine a u vodiča môže dôjsť k zníženiu pozornosti. Nespornou výhodou lieku COCCULINE® je jeho bezpečnosť pre vodičov, deti a tehotné ženy, rovnako ako neprítomnosť vedľajších účinkov. Liek má rýchly nástup účinku, ale preventívne môžete užiť dve tablety už pred cestou.
Pokiaľ teda uprednostňujete riešenia na prírodnej báze, COCCULINE® je vďaka účinkom správnou voľbou. Tento homeopatický liek navyše nevyvoláva ospalosť ani únavu, čo určite najviac ocenia šoféri a cestovatelia. Fakt, že je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy, je zasa plusom pre budúce mamičky a mamičky, ktoré s nevoľnosťami v tehotenstve a rannom materstve bojujú častejšie, ako by si želali.
Účinnosť a bezpečnosť lieku aj pre deti na zvládnutie ich cestovateľských ťažkostí je často rozhodujúcim argumentom pre mamičky, ktoré pri svojich ratolestiach dávajú prednosť zdraviu z prírody.
Kde všade vás môže kinetóza prekvapiť?
- Pri cestovaní autom, vlakom, lietadlom a loďou
- Na lanovke
- Vo výťahu
- V simulátore pohybu
- Pri simulácii virtuálnej reality
- Na kolotoči
Prehľad jednozložkových homeopatických liekov na cestovateľskú nevoľnosť – kinetózu
Ako tieto lieky dávkovať? Užite 5 granúl pred cestou a opakujte počas cesty podľa potreby. So zlepšujúcim sa stavom zväčšujte intervaly podávania.
Rozkážme svojmu telu – triky pri cestovaní
Ak trpíte nevoľnosťou pri cestovaní, vyberte si najstabilnejšie miesto, ktoré sa nachádza:
- v aute vedľa šoféra,
- v lietadle nad krídlom,
- na lodi v hornej časti paluby alebo aspoň v kajute s priehľadným okienkom na úrovni mora,
- v autobuse sa vyhnite miestam nad kolesami a v zadnej časti, kde vznikajú najsilnejšie vibrácie,
- pri ceste vlakom seďte v smere jazdy a v prípade dvoch poschodí vyberajte to spodné, kde je pohyb vlaku cítiť menej.
Usilujte sa, čo najmenej striedať polohy tela, uvoľnite sa a telo si na ťažko predvídateľný pohyb postupne zvykne. Ak to dokážete, cestu radšej prespite. Pri nočnom cestovaní je telo menej vnímavé.
E-book Homeopatia do vrecka:
Viac o homeopatii sa dočítate aj v e-booku Homeopatia do vrecka, ktorý vám ponúkame na stiahnutie.
Uvedené lieky sú voľnopredajné homeopatické lieky bez schválených terapeutických indikácií na vnútorné použitie. O spôsobe použitia sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, v takom prípade je použitie individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára alebo lekárnika.
Zdroj: Materia medica homeopatica