Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
podpora@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800
plus - ikona
hodnotenia zakaznikov

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Ako si udržať opálenie čo najdlhšie?

Vždy sa vraciate z dovolenky s krásnym bronzovým vzhľadom, ktorý ale vybledne už po relatívne krátkej dobe? Zrejme niekde v starostlivosti o opálenú pokožku robíte chybu. Ak si chcete tento rok udržať opálenie čo najdlhšie, skúste dodržať naše nasledujúce rady a tipy.

Tipy na udržanie opáleného vzhľadu čo najdlhšie:

1. Užívajte betakarotén

Aby vám letné opálenie vydržalo čo najdlhšie, začnite užívaním betakaroténu nejaký čas pred dovolenkou a taktiež po návrate z nej. Betakarotén ako antioxidant napomáha nielen k získaniu intenzívnejšieho opálenia, ale aj k zachovaniu bronzového vzhľadu pokožky.

 

2. Pokožku hydratujte 

Najdôležitejším krokom je pravidelná hydratácia pokožky. Pokožka sa totiž prirodzene obnovuje, čo znamená, že odumreté bunky sa jemne odlupujú a nahrádzajú ich nové. Ak je pokožka suchá, zjednodušene sa dá povedať, že bunky odumierajú rýchlejšie, kvôli čomu sa aj opálenie stráca rýchlejšie.

Pre udržanie opálenia čo najdlhšie používajte pravidelne hydratačné telové krémy, telové maslá a taktiež sprchové gély alebo sprchové oleje s hydratačným účinkom. Tieto produkty môžu obsahovať napríklad ceramidy, kyselinu hyalurónovú, glycerín, prírodné oleje alebo iné zložky podporujúce výživu a hydratáciu pokožky.

 

K dispozícii sú aj špeciálne prípravky určené na starostlivosť o opálenú pokožku. Na podčiarknutie a zvýraznenie opálenia môžete použiť napríklad telové spreje alebo telové oleje s trblietkami. Výbornou a pohodlnou možnosťou na udržiavanie opáleného vzhľadu sú aj samoopaľovacie produkty, ktoré sú dostupné na tvár aj na telo.

 

3. Zabráňte vysušovaniu pokožky

Hydratácia je potrebná zvnútra aj zvonku. Kým na tú vonkajšiu hydratáciu vám pomôže vhodná kozmetika, na tú vnútornú by ste mali dbať o dostatočný pitný režim. Pite veľa čistej vody, prípadne minerálok alebo nesladených čajov. Rovnako platí, že by ste sa nemali sprchovať príliš horúcou vodou, pretože aj tá vplýva na vysušovanie pokožky.

4. Pokožku mechanicky nedráždite

Rýchlejšiu stratu opálenia môžu zapríčiniť aj mechanické peelingy alebo masážne rukavice. Ich používanie preto na nejaký čas vynechajte. Vďačíme im síce za odstraňovanie starej pokožky – no práve túto vrchnú vrstvu máte opálenú. Ak si ju teda chcete zachovať, pokožku manuálne nedráždite ale naopak hydratujte.

Ako sa zdravo opaľovať?

Aj keď možno túžite po krásnom hnedom opálení, nezabúdajte, že pokožke škodí. Dermatológovia dnes upozrňujú, že niečo ako „zdravé opaľovanie“ prakticky neexistuje. Vo všeobecnosti sa síce opálená pokožka považuje za peknú, riziká vzniku rakoviny ale prevyšujú pozitíva, ktoré nám cielené opaľovanie prináša. Pokiaľ ste si všetky riziká zvážili a aj tak túžite po hnedej pokožke, dodržiavajte aspoň tieto základné kroky:

  • neopaľujte sa medzi 11:00 – 15:00, v tomto čase je intenzita slnečných lúčov najvyššia,
  • používajte prípravky na opaľovanie s dostatočným ochranným faktorom,
  • opaľovací prípravok si naneste približne 30 minút pred vystavením pokožky slnečným lúčom,
  • nezabúdajte na pravidelnú reaplikáciu opaľovacích prípravkov, a to najmä po každom pobyte vo vode,
  • pred opaľovaním, respektíve po nanesení opaľovacieho prípravku, nepoužívajte parfumy,
  • po pobyte na slnku použite ošetrujúce prípravky po opaľovaní.
Ktoré produkty sú vhodné na hydratáciu a upokojenie pokožky tesne po opaľovaní?

Neprehliadnite